Trzyniec Mistrzem Czech!

Podopieczni Vaclava Varadi powtórzyli wyczyn sprzed ośmiu lat i po raz drugi w historii klubu sięgnęli po mistrzostwo Czech. W szóstym starciu z Libercem decydujące okazało się trafienie Vladimira Rotha z 57. minuty.

Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, bo hokeiści Liberca jako pierwsi objęli prowadzenie. Bramka gości okazała się nieco pechowa, gdyż Derner podawał, a krążek nieszczęśliwie odbił się od łyżwy Vrany i wpadł do bramki strzeżonej przez Simona Hrubca. Jednak 34-letni hokeista odpokutował, wyrównując po ponad dwóch minutach.

Na kolejne bramki musieliśmy poczekać do połowy spotkania. Przez pewien moment hokeiści grali 4 na 4, a fragment ten wykorzystał David Cienciala, który umieścił krążek pod poprzeczką i wyprowadził Stalowników na prowadzenie. Ale ono nie trwało zbyt długo, bo podopieczni Filipa Pesana wyrównali w niecałe dwie minuty, a na listę strzelców wpisał się Redenbach.

Decydująca okazała się trzecia część spotkania, w której przez długi czas nie padła bramka. Dopiero w 57. minucie Martin Ruzicka wywalczył krążek za bramką Liberca, a następnie posłał go do nadjeżdżającego Rotha, który wystrzelił i umieścił krążek w siatce. Goście zaryzykowali grą bez bramkarza, ale Ethan Werek pokrzyżował im plany, ustalając końcowy rezultat - 4:2. Trzyniec po raz drugi sięgnął po mistrzostwo Czech. Poprzednio powiodła im się ta sztuka w sezonie 2010/11.