Trzyniec kontynuuje zwycięską serię!

Dziewiątą wygraną z rzędu zanotowali hokeiści HC Ocelari Trinec i umocnili się na pozycji lidera Tipsport Extraligi. We wczorajszym spotkaniu 23. kolejki, nie dali większych szans Pardubicom.

Karlovy Vary, Liberec, Brno, Litvinov, Mountfield HK, Vitkovice, Sparta, a wczoraj do tego grona dołączyli hokeiści z Pardubic. Od 30 października Trzyniec pokonał wszystkich, dziewięć zespołów. Podopieczni Vaclava Varadi są w formie, która dodatkowo pozwoliła im objąć prowadzenie w lidze.

Stalownicy, we wczorajszym spotkaniu, otworzyli wynik już w 6. minucie. Martin Ruzicka, dzięki aktywnej postawie przed bramką Ondreja Kacetla, wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Podopieczni Vaclava Varadi, pozostałe trzy trafienia zanotowali w drugiej tercji. Najpierw krążek do siatki wpakował David Cienciala, przy sporym błędzie golkipera gości. Następnie, potężne uderzenie z niebieskiej linii oddał Martin Gernat i Trzyniec prowadził już różnicą trzech goli. Czwartą bramkę dołożył Erik Hrna, po szybkiej kontrze.

Petr Kvaca miał sporą szansę, aby zakończyć mecz z czystym kontem. Niestety, w ostatniej minucie goście wykorzystali grę w przewadze i spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1. Stalownicy kontynuują zwycięską serię, a w niedzielę wybiorą się do Pilzna.