Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ewakuacja kolei linowej? Spokojnie, to tylko ćwiczenia!

W poniedziałek i wtorek (26-27 listopada 2018) strażacy z powiatu cieszyńskiego ćwiczyli ratownictwo wysokościowe i ewakuację osób z wyciągu podczas awarii. Ćwiczenia odbyły się na Kolei Linowej Czantoria w Ustroniu.

- Ćwiczenia przeprowadzane zostały przez strażaków z powiatu cieszyńskiego oraz instruktorów ratownictwa wysokościowego komend miejskich i powiatowych województwa śląskiego, przed rozpoczynającym się sezonem zimowym Warsztaty zorganizowane były przy współpracy z Ośrodkiem Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach – wyjaśniają przedstawiciele straży. Ratownicy ćwiczyli różnego rodzaju sytuacje kryzysowe, które mogą zaistnieć w związku z awarią kolei linowej. Szczególny nacisk został położony na ewakuację osób, znajdujących się na wyciągu. Ewakuacja osób uwięzionych wiele metrów nad ziemią odbywała się przy zastosowaniu technik alpinistycznych.

Dodatkowo strażacy mieli okazję nie tylko sprawdzić swoje umiejętności, ale również wymienić się doświadczeniami. Nie bez znaczenia była również możliwość zapoznania się z działaniem Ośrodka Narciarskiego „Czantoria”, dzięki czemu w razie sytuacji kryzysowej, ewentualna akcja ratunkowa nie będzie nowością, a doskonale przećwiczonym działaniem.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: