Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Trzylaf po raz 17.

W środę rozpoczyna się 17. edycja Trzynieckiego Babiego Lata Filmowego. W nowoczesnym kinie Kosmos w Trzyńcu przez pięć dni wyświetlane zostaną polskie, czeskie i słowackie filmy.

Hity, debiuty i retrospekcje – w tych trzech festiwalowych kategoriach sklasyfikowane zostały filmy, które zobaczą widzowie podczas 17. Trzynieckiego Babiego Lata Filmowego. W hitach znajdziemy najciekawszą twórczość minionego sezonu. Nie zabraknie takich filmów jak najnowszy film Andrzeja Wajdy Tatarak czy też zupełnie świeża polsko-czesko-słowacka adaptacja Janosika. W drugiej grupie filmów znalazły się debiuty reżyserskie. - Pojawi się ich w tym roku wiele, ze względu na niezwykły urodzaj zaczynających reżyserów – zapowiadają organizatorzy festiwalu. Trzecia kategoria retrospektywy poświęcona jest wyłącznie tematyce Janosika, podczas Trzylaf- u zobaczymy aż cztery różne adaptacje tej postaci.

- Mamy aż pięć bardzo różnych pod względem treści i formy polskich debiutów reżyserskich, które z pewnością warto zobaczyć, by zrozumieć jakimi tematami interesują się aktualni polscy twórcy filmowi. Oprócz tego jest też kilka debiutów czeskich i słowackich. Czyli będzie z czego wybierać. Z hitów ciekawymi kawałkami są zwłaszcza poruszająca opowieść o czasach stalinowskich Generał Nil czy też wielokrotnie nagradzana adaptacja rzeczywistego wydarzenia Mała Moskwa“- mówi Tadeusz Wantuła, dyrektor trzynieckiego festiwalu.

W ramach festiwalu w piątkowy wieczór zagra jazzowa grupa Blue Machine.
Bilety w cenie zaledwie 40 Kcz/film będą do kupienia t na festiwalu, zaś bilety wstępu na koncert będą kosztowały 60 Kcz. Również w tym roku można zakupić akredytację festiwalową w cenie 400 KCz z możliwością noclegu we własnym śpiworze lub z noclegiem w hotelu za dopłatę. Akredytacje można zamawiać pod adresem info@tfl.cz.
Wszystkie informacje dotyczące festiwalu są umieszczane na stronie www.tfl.cz.
KOD

 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: