Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Trzy wrześniowe premiery ogólnopolskie także w Cieszynie

Wakacje za nami, dni coraz krótsze i chłodniejsze więc może warto wybrać się na jakiś ciekawy film. Cieszyńskie kino „Piast” proponuje obejrzenie w tym miesiącu m.in. trzech filmów, które swoją ogólnopolską premierę będą miały również w Cieszynie.

Już 4 września (piątek) można wybrać się na polski dramat sensacyjny „Pętla”.  Najnowszy film Patryka Vegi – autora największych kasowych hitów oraz niezapomnianych, mocnych filmów pokroju „Pitbulla” i „Służb specjalnych” – przedstawia kulisy „afery podkarpackiej”, jednego z najgłośniejszych wydarzeń ostatnich lat.  W seksskandal, który mógł mieć wpływ na wynik wyborów, zamieszani byli m.in. przedstawiciele służb specjalnych, celebryci, sportowcy, biznesmeni, policjanci, duchowni i politycy z pierwszych stron gazet. Wszystkie ich poczynania z dziewczynami z podkarpackich domów publicznych były rejestrowane ukrytymi kamerami, z których nagrania zdobył Patryk Vega.
O co właściwie chodziło w tej aferze, jaki dokładnie był jej przebieg i kto brał w niej udział?  Pozorny zbieg okoliczności łączy losy policjanta Daniela (Antoni Królikowski) oraz dwóch braci bliźniaków z Ukrainy. Dzięki informacjom uzyskanym od Żeni i Alexa oraz ich kontaktom z lokalnym półświatkiem, młody stróż prawa szybko awansuje i zostaje oficerem Centralnego Biura Śledczego. Wkrótce pod płaszczykiem działań policyjnych przejmuje kontrolę nad znanym domem publicznym i zaczyna eliminować konkurencję sutenerów na Podkarpaciu. Z czasem zyskując coraz większe wpływy i tocząc przewrotną grę z gangsterami i własnymi przełożonymi, tworzy ekskluzywne miejsce, w którym z gwarancją pełnej dyskrecji można uprawiać seks z tzw. dziewczynami z „górnej półki". W rzeczywistości jednak we wszystkich pokojach zamontowane zostają ukryte kamery, a Daniel i bliźniacy zbierają kompromitujące materiały na bywalców lokalu...
Film będzie wyświetlany do 17 września br.

Zwiastun bez cenzury: LINK

Tydzień później 11 września (piątek) cieszyńskie kino „Piast” zaprasza na ogólnopolską premierę francusko – włoską Animowaną, familijną komedię przygodową “SŁYNNY NAJAZD NIEDŹWIEDZI NA SYCYLIĘ”. Dawno, dawno temu, kiedy Sycylię zamieszkiwały dostojne niedźwiedzie… to klasyczny początek przewrotnej i intrygującej animowanej opowieści o istnieniu odmiennych od siebie światów, poszukiwaniu tożsamości oraz potędze miłości i władzy.
Początkiem niezwykłej przygody jest zaginięcie królewskiego syna. Targany tęsknotą Leoncjo, władca sycylijskich niedźwiedzi, wyrusza wraz z poddanymi do krainy człowieka w poszukiwaniu księcia. Dobre intencje władcy zostają jednak mylnie odebrane przez ludzi, którzy – kierowani żądzą władzy oraz chciwością – atakują przybyszów...  Czy te dwa światy da się ze sobą pogodzić? W krainie pełnej magicznych postaci, gdzie wszystko jest możliwe zaczyna się walka o miłość, wpływy i władzę. W polskiej wersji językowej postaciom głosów użyczyli m.in. Andrzej Chyra i Roman Gutek.  Film można oglądać w dniach 11-15.09. Oraz 26-27.09.

Trzecia premiera ogólnopolska to 18 września br. I polski dramat w reżyserii Jana Holoubka „25 LAT NIEWINNOŚCI. SPRAWA TOMKA KOMENDY”. Prawdziwa historia niesłusznie skazanego człowieka,  który przez osiemnaście lat czekał na wolność i sprawiedliwość!  Historia Tomka mogła dotyczyć każdego z nas!  Tomasz Komenda, główny bohater poruszającego i emocjonującego filmu Jana Holoubka – reżysera entuzjastycznie przyjętego serialu „Rojst” – jako młody chłopak trafił do więzienia. Został oskarżony i skazany za zbrodnie, których nie popełnił. W więzieniu spędził całą swoją młodość, czekając, aż sprawiedliwość stanie po jego stronie. Jedyne na co mógł liczyć, to rodzina, która nigdy nie zwątpiła w jego niewinność.
Ten film będzie można zobaczyć w „Piaście” do 1 października br.

Dokładne godziny wyświetlania poszczególnych filmów jak i pozostały repertuar dostępny jest na stronie internetowej cieszyńskiego kina oraz na plakatach przed siedzibą kina.

AK, „Piast”

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-09-03 20:34:39
donekT: Będziemy oglądać!
2020-09-03 21:29:20
krzysztof.mm: oglądajcie, akta tatusia wesołego Romka vel TW "Olcha" w zbiorach IPN
2020-09-04 16:02:14
Jarek.K: Nawiedzony duchem świętym Vega i polskie katoliczki i już wiadomo czego można się spodziewać: http://csik.garwolin.pl/wp-content/uploads/2020/08/petla.jpg
2020-09-04 17:21:34
psychiatra: Lecz się!
2020-09-04 18:02:30
Jarek.K: Ty pierwszy
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: