Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Trzy tygodnie na dużym ekranie w „Piaście”  

Pogoda za oknem zmienna ale coraz częściej będziemy musieli przygotować się już na tą chłodniejszą, jesienną aurę. Dlatego przedstawiamy kilka propozycji na spędzenie czasu z filmem w cieszyńskim „Piaście”. W najbliższym czasie odbędzie się również premiera ogólnopolska w Cieszynie filmu „DIUNA”.

Najmłodszych kinomanów zaprasza cieszyńskie kino na belgijsko – francuską familijną komedię animowaną „WIELKA STOPA 2: W RODZINIE SIŁA”. Nieważne jest to czy jesteś mały, wielki, kosmaty czy zupełnie bezwłosy. Jeśli tylko masz odwagę, fantazję i odrobinę pozytywnego szaleństwa w sobie, możesz dokonać wielkich rzeczy i przeżyć niesamowite przygody!  Pamiętacie Adama, który odkrył, że jego zaginiony ojciec jest potomkiem legendarnego Yeti? Okazało się, że Adam odziedziczył też po ojcu niesamowite zdolności, które teraz bardzo mu się przydadzą. Jego tata, który dzięki wielkiej popularności pomaga chronić przyrodę, wyrusza na ratunek mieszkańcom dalekiego rezerwatu. Tamtejsze zwierzęta zagrożone są wyginięciem, bo bezduszne szefostwo wielkiej firmy paliwowej zamierza w samym środku puszczy zbudować fabrykę. Od wyjazdu ojciec nie daje znaku życia, więc Adam zbiera swoją rodzinę i kosmatych przyjaciół z niedźwiedziem Burym i szopem Huncwotem na czele, by wyruszyć z misją ratunkową. Film do zobaczenia w dniach 15-17 oraz 20-21 października br. O godz. 15:00

 W dniach 15-17 oraz 20 października o godz. 19:15 można zobaczyć polski dramat z 2021 roku „ŻEBY NIE BYŁO ŚLADÓW” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego. Rutynowe zatrzymanie w centrum Warszawy, które zakończyło się tragedią. Zbrodnia, która poruszyła cały naród. W maju 1983 roku władze Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej zaangażowały cały swój aparat państwowy – Służbę Bezpieczeństwa, milicję, media, prokuraturę i sądy, aby za wszelką cenę i w majestacie prawa uchronić winnych śmierci Grzegorza Przemyka od jakichkolwiek konsekwencji. Film „Żeby nie było śladów” oparty jest o wątki zawarte w bestsellerowym, nagrodzonym Literacką Nagrodą NIKE reportażu Cezarego Łazarewicza „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka”.  Decyzją (powołanej przez dyrektora PISF) Polskiej Komisji Oscarowej film Jana P. Matuszyńskiego będzie reprezentować Polskę w wyścigu po Oscary w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Międzynarodowy.

 

W piątek (22.10.) o godz. 20:00 będzie miała miejsce ogólnopolska premiera amerykańsko – kanadyjskiego Przygodowego filmu science-fiction „DIUNA” w reżyserii Denisa Villeneuve. Filmowa adaptacja kultowej i bestsellerowej powieści Franka Herberta.  Diuna to pustynna planeta. To jedyne miejsce we wszechświecie, gdzie wydobywa się melanż - substancję, która nie tylko przedłuża życie, ale pozwala również podróżować po całym uniwersum, a nawet odbywać podróże w przyszłość. Na rozkaz imperatora Diuna, znana również pod nazwą Arrakis, zostaje oddana we władanie szlachetnemu rodowi Atrydów. By przejąć lenno, na planetę przybywa Książę Leto Atreides wraz z żoną, lady Jessiką oraz ich synem, Paulem. Jednak dotychczasowi władcy Diuny, Harkonnenowie, nie zamierzają oddać planety w ręce swoich wrogów, bo przecież kto włada Diuną, ten włada całym wszechświatem....  Film zobaczymy w dniach 22-31 października oraz 03-04 listopada. Godziny seansów są różne, są dni kiedy odbywają się dwa seanse więc po szczegóły zapraszamy na stronę internetową kina.

Drugim filmem skierowanym dla najmłodszych widzów jest amerykańsko – kanadyjska Animowana, familijna komedia przygodowa z 2021 roku “Psi patrol”. Pełnometrażowy film animowany zrealizowany na podstawie popularnego serialu „Psi patrol”. Opowieść o bohaterskich pieskach oraz o chłopcu, którzy niosą pomoc potrzebującym.  Emisja filmu w dniach 22-28 października o godz. 15:00

Więcej informacji oraz pozostałe filmy, które można obejrzeć w najbliższym czasie na dużym ekranie w cieszyńskim „Piaście” na stronie internetowej, facebooku oraz w siedzibie kina.

 

AK

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: