Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Trzy miesiące i masz dom

Szybka i łatwa budowa, połączenie tradycyjnego stylu budownictwa z nowoczesnością. Takie są właśnie domy wybudowane przez ABAKON - firmę z Bielska - Białej, która specjalizuje się w budowie domów ze ścian keramzytowych.

Technologia ścian keramzytowych łączy w sobie zalety tradycyjnego, murowanego domu, z możliwościami zbudowania go z wykonanych na zamówienie gotowych ścian keramzytowych.

Domy keramzytowe popularne są już w całej Polsce. Wiele rodzin cieszy się z szybkiej możliwości zamieszkania w wymarzonym domu, którego budowa trwa bardzo krótko, a cena jest konkurencyjna w stosunku do tradycyjnych technologii. - Podstawowym składnikiem prefabrykowanych ścian z których składa się dom jest keramzyt całkowicie ekologiczny materiał, najwyższej jakości ceramika. Składa się on z glin pęczniejących. Formuje się je w małe grudki i wypala w tzw. piecu obrotowym w temperaturze 1200 stopni Celsjusza. Powstają w ten sposób granulki różnej wielkości , które są niepalne, mrozoodporne, mało nasiąkliwe i dają się też łatwo kroić. Mają również dobre właściwości izolacyjne - doskonale nadają się do ocieplania stropów, podłóg i izolacji fundamentów. Mimo swojej lekkości materiał uzyskuje bardzo wysokie właściwości wytrzymałościowe. W przeciwieństwie do cegły, keramzyt nie zawiera popiołów wielkopiecowych. Jest lekki, odporny na korozję biologiczną, działanie grzybów i pleśni, ma doskonała termoizolacyjność i dużą wytrzymałość mechaniczną - mówi Jacek Osika wiceprezes firmy ABAKON, która specjalizuje się w budowie domów keramzytowych.

Domy keramzytowe mają więc wszystkie zalety ceramiki budowlanej, a ścian domu nie trzeba murować. - Ściany składamy z prefabrykowanych elementów, które mają gotowe otwory na okna i drzwi, a nawet bruzdy na wszelkiego rodzaju instalacje. Po złożeniu dom keramzytowy nie wymaga sezonowania. Ściany są idealnie gładkie, można je od razu, bez tynkowania malować, bądź oklejać tapetami. Na podłogi nie trzeba już lać wylewek cementowych - od razu kładziemy panele, czy inne rodzaje podłóg - dodaje Jacek Osika.

Dom keramzytowy może powstać według każdego projektu architektonicznego. Projekty są przygotowywane indywidualnie pod warunki gruntowe. Firma ABAKON każdorazowo wykonuje też badanie gruntu na działce klienta, co więcej obliczeń dokonuje się zgodnie ze strefami wiatrowymi i śniegowymi, przez co dom ma wysoką wytrzymałość. Przygotowanie ścian trwa zaledwie kilka dni, a do nowego domu możemy wprowadzić się w ciągu trzech miesięcy. - Sam montaż zabiera z reguły najmniejszą ilość czasu. Najwięcej zajmują uzgodnienia z inwestorem, co do tego w którym miejscu będą okna, którędy poprowadzimy instalacje itp - opowiada wiceprezes ABAKONU.

Tego typu domy konstrukcyjnie nie różnią się niczym od technologii tradycyjnej. Domy wykonane przez ABAKON posiadają 50- letnią gwarancję producenta, próżno na rynku szukać firmy, która w tym względzie daje lepszą ofertę. Ponadto dom ABAKONU wytrzyma jak tradycyjny około 200-300lat.

Keramzytowe ściany ociepla się z zewnątrz styropianem o grubości min. 12 centymetrów i wykańcza się tynkiem akrylowym. Konstrukcja dachu jest tradycyjna, można pokryć go zarówno blachą, gontem bitumicznym, jak i dachówką ceramiczną lub cementową.

Jednym z możliwych rozwiązań stosowanych przez ABAKON jest płytowy fundament grzewczy Legalett z 30-letnią gwarancją firmy, która opatentowała system. Taka technologia powszechnie stosowana jest w Szwecji. - To połączenie konstrukcji płyty fundamentowej z ogrzewaniem podłogowym. Ciepłe powietrze rozprowadzane jest w fundamencie poprzez zatopiony w nim system rur. Dzięki zastosowaniu tego systemu, ten rodzaj ogrzewania może być obsługiwany przez kominek z płaszczem wodnym, jak i najnowocześniejsze piece gazowe, czy olejowe - tłumaczy J. Osika.

Do nowego domu wybudowanego przez
ABAKON możesz wprowadzić się szybko, co więcej firma zapewni Ci dodatkowo m.in.: dokumentację projektową, opiekę architekta przy adaptacji projektu do Twoich indywidualnych wymagań, opracowanie projektu zagospodarowania terenu, uzgodnienia branżowe, złożenie dokumentacji o pozwolenie na budowę, prowadzenie inwestycji przez kierownika budowy i pomoc w wyborze kredytu hipotecznego. ABAKON wybuduje twój dom za porównywalną cenę do tradycyjnej technologii budowy. Jednak dzięki ABAKONOWI zaoszczędzisz czas, bo dom keramzytowy nie wymaga sezonowania, tynkowania i wielu innych czasochłonnych czynności.

Dzięki
ABAKONOWI obniżysz koszty poprzez szybką przeprowadzkę. Przy tradycyjnej budowie płacisz podwójnie za mieszkanie i za kredyt hipoteczny na nowy dom.

ABAKON działa od 2002 roku i buduje ok. 40 budynków rocznie. Co roku firmie przybywa 40 zadowolonych klientów. W każdej chwili i Ty możesz dołączyć do tego grona, ciesząc się zupełnie nowym, dostosowanym do potrzeb Twojej rodziny domem. Już teraz odwiedź stronę internetową www.abakon.com. Już dziś możesz umówić się na rozmowę, a następnie zobaczyć domy wykonane przez firmę - tel. +48 33 811 11 88, tel. kom. 663 11 11 88, tel. kom. 601 07 01 99 lub poprzez formularz kontaktowy na stronie internetowej. Już niebawem będziesz mógł zapytać o zalety keramzytowego domu, tych którzy ABAKONOWI zaufali i dziś cieszą się swoim nowoczesnym domem, a później i Ty będziesz mógł wprowadzić się do swojego wymarzonego, ekologicznego i energooszczędnego keramzytowego domu.

TEKST SPONSOROWANY

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: