Trzy mecze z konkursem w tle (wygraj kubek)

W minionym tygodniu powrócili na parkiety śląscy szczypiorniści. Trzy drużyny ustrońskiego MKS-u ruszyły do walki o punkty.

Świetnie spisały się Młodziczki. Dziewczęta pokonały SPR Sośnica Gliwice 19:13(10:7). Najwięcej celnych rzutów w ustrońskim zespole zaliczyła Martyna Tetera – 7 zdobytych bramek. Ta wygrana jest już szóstą w sezonie 2019/2020 i tym samym jest to najlepszy bilans od początku istnienia drużyny. Trzeba zaznaczyć, że Młodziczki rozegrają jeszcze jeden mecz z Pogonią Zabrze i tym samym mają szansę poprawić statystyki. Obecnie MKS zajmuje 3 miejsce w tabeli i awans nie jest już możliwy. Od będących na drugim miejscu Żor dzieli go 14 punktów. Z kolei nad Skałką Świętochłowice jednopunktowa przewaga stawia wymóg wygranej z Zabrzem najlepiej za 3 punkty, by to trzecie miejsce przypieczętować. Skałka gra bowiem z Bystrą i wynik tego spotkania jest nieprzewidywalny. Reasumując, widać u dziewcząt duży postęp szkolenia oraz dobrą perspektywę na następny sezon.

Gorzej poszło Młodzikom. W Zawierciu ulegli Viretowi 23:14 (11:6). Mecz słaby i bez historii. Zajmowane przez MKS czwarte miejsce w tabeli wobec takiego wyniku i meczu z Chorzowem w najbliższej kolejce, jest bardzo niepewne.

Na koniec tygodnia flagowy dla MKS Ustroń, jeśli można tak powiedzieć, zespół Juniorów Młodszych gościł MKS Olimpia Piekary Śląskie. Jak można się było spodziewać, to były bardzo dobre zawody. Trzymające od początku do końca w napięciu. Mimo prowadzenia gospodarzy od pierwszej minuty emocji nie brakowało i była tylko chwila wytchnienia na koniec I połowy. Gospodarze docisnęli i udało im się odjechać na pięć bramek przewagi. Jednakże początek II połowy, to skuteczna pogoń Olimpii , której udało się odrobić stratę. MKS pod presją ponownie się spiął. Nie oddał prowadzenia i jedną, dwoma bramkami przewagi trzymał w napięciu licznych kibiców do końcowej syreny. Listę najskuteczniej rzucających gospodarzy w tym meczu otwiera Bartosz Mrowiec-10 bramek. Za nim Aleksander Bejnar–8, Szymon Patyna–5, Krzysztof Markuzel i Piotr Szturc po 4 bramki. Zwycięstwo 31 : 28( 17 : 12 ) umocniło MKS Ustroń na IV miejscu w tabeli. W kolejce dziesiątej, ustrońscy juniorzy pojadą do Siemianowic Śląskich.

A teraz konkurs dla czytelników. Kto jako pierwszy wskaże prawidłowe odpowiedzi na trzy poniższe pytania, wpisując je w komentarzu pod artykułem, otrzyma nagrodę.