Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Trzeźwy poniedziałek?

Cieszyńska policja dziś na terenie całego powiatu przeprowadza akcję trzeźwość. Dziś częściej, niż zwykle policjanci sprawdzają stan trzeźwości kierowców.

Dzisiaj (20 sierpnia) na terenie powiatu cieszyńskiego oraz w województwie śląskim policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących. Działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg prowadzone będą w godzinach od 5.00 do 13.00. Policyjne patrole będą kontrolować stan trzeźwości, jednocześnie w kilku miejscach naszego powiatu. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu – mówi asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.


Kontrole mają wyłapać tych, którzy po przechyleniu kieliszka wsiadają za kierownicę, bądź po weekendowych wojażach decydują się na kacu dojechać do pracy. Pijani za kierownica to codzienność. W sobotę po godz. 12.00 dyżurny cieszyńskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na ulicy Górnej w Cieszynie. Kierowca fiata na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z prawidłowo jadącą toyotą kierowaną przez 60-letniego mieszkańca miasta. Sprawca wysiadł z rozbitego samochodu i uciekł z miejsca zdarzenia. Świadkowie przekazali rysopis uciekiniera. Dyżurny komendy zarządził poszukiwania sprawcy. Natychmiast skierował na miejsce kilka patroli prewencji i ruchu drogowego – dodaje asp. Rafał Domagała. Policjanci zatrzymali mężczyznę kilka ulic dalej. Okazał się nim być 23-letni mieszkaniec Cieszyna. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna podczas ucieczki spowodował jeszcze jedną kolizję. Przebiegając przez jezdnię na ulicy Bielskiej wpadł pod koła seicento. Zatrzymany odpowie za jazdę na "podwójnym gazie" oraz spowodowanie kolizji drogowych – kwituje rzecznik cieszyńskiej policji. O losie mężczyzny zdecyduje prokurator i sąd.


KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: