Trzecia wygrana z rzędu!

Stalownicy nie zwalniają tempa w ostatnich dniach i dziś odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu, pokonując Kometę Brno aż 4:1. Podopieczni Vaclava Varadi pozostają wiceliderami Tipsport Extraligi z zaledwie dwupunktową stratą do Sparty Praga, ale pozostaje im jeszcze zaległe spotkanie do rozegrania.

Spotkanie nie rozpoczęło się zbyt dobrze dla Stalowników, ponieważ goście już w 4. minucie wykorzystali grę w przewadze i otworzyli wynik. Jednak podopieczni Vaclava Varadi zdołali odpowiedzieć w przeciągu kilkudziesięciu sekund, a do wyrównania doprowadził Martin Gernat.

Hokeiści spod Jaworowego zdołali w pierwszej tercji jeszcze raz skierować krążek do siatki – Ondrej Kovarcik wpisał się na listę strzelców na dwie sekundy przed końcem gry w przewadze. Obie drużyny stwarzały sobie sytaucje w kolejnych dwóch odsłonach, ale skutecznością wykazali się wyłącznie gospodarze. Erik Hrna podwyższył prowadzenie Trzyńca, a Martin Ruzicka ustalił końcowy rezultat – 4:1 – w 46. minucie. 35-latek umocnił się na prowadzeniu w punktacji kanadyjskiej – 14+36.

Stalownicy pozostają na drugiej pozycji w Tipsport Extralidze z dwoma punktami straty do Sparty Praga. Warto jednak zaznaczyć, iż hokeiści spod Jaworowego rozegrali dotąd o jedno spotkanie mniej niż stołeczni. Trzyniec rozegra kolejne spotkanie również w Werk Arenie, do której w najbliższą niedzielę (31.01) przyjadą hokeiści HC Energie Karlovy Vary.