Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Trzeci stypendysta w Cieszynie - twórczość artystyczna, upowszechnianie kultury i opieka nad zabytkami

W Cieszynie stypendium dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami przyznawane jest od 2016 roku. W tym roku stypendium takie Burmistrz Miasta Cieszyna Ryszard Macura wręczył po raz trzeci i tym razem trafiło ono do rąk Michaela Morys-Twarowskiego.

- Pomoc finansowa miasta w tej formie kierowana jest do młodych uzdolnionych adeptów sztuki, którzy stoją u progu kariery artystycznej w jednej z dwunastu dziedzin sztuki (…)W tym roku stypendium trafiło do rąk Michaela Morys- Twarowskiego (…) który, jako stypendysta Cieszyna może stać się ciekawą postacią zewnętrznej promocji miasta. Życzymy naszemu stypendyście wielu sukcesów naukowych i wydawniczych – informuje UM w Cieszynie

Tegoroczny stypendysta to absolwent prawa i amerykanistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na te samej uczelni uzyskał tytuł doktora historii. Jest współautorem 3 monografii i kilkudziesięciu publikacji, z których większość dotyczy historii Śląska Cieszyńskiego – praca doktorska historyka nosiła tytuł „Elity chłopskie na Śląsku Cieszyńskim od XVIII do początku XX wieku na przykładzie rodu Palarczyków”.

Stypendium dla młodych artystów, historyków, propagatorów kultury, czy też osób zajmujących się zabytkami są w Cieszynie zostało przyznane już po raz trzeci. Jako pierwszy otrzymał je w 2016 roku Paweł Konik a rok później Michał Kasztura – obaj reprezentowali dziedzinę stuki, jaką jest muzyka. Tym razem stypendium trafiło do historyka, zajmującego się nie tylko regionem, ale również historia kraju.

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: