Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Trzeci singiel zespołu free air

Cieszyński zespół „free air” przygotowuje trzeci singiel. Jego wydanie zaplanowane jest na 22 maja. Poprzednie wydane w 2023 r. to cover "defto" Jamala oraz "śladami snu". Już teraz mamy jego przedsmak.

Teledysk został zarejestrowany podczas Przystanku Żory 2023 r. Gravity hoME to świeże połączenie metalu z elektroniką okraszone refleksyjnym tekstem o przemijaniu. Tytułowy „powrót do domu” okazuje się gorzką kontestacją na temat uciekającego bezpowrotnie czasu. Niekonwencjonalne łączenie stylów muzycznych i balansowanie pomiędzy gatunkami tworzą odpowiednio wysoką temperaturę i wielowymiarowy klimat utworu. Melodyjne wokale przechodzące w screamy, rockowe brzmienia przełamane disco beatem sprawiają wrażenie, jakby świat stanął na głowie. Czy i tym razem uda się wrócić do domu?

W serwisie YT trwa odliczanie do premiery. Od 22 maja będzie tutaj normalnie teledysk.

Zespół „free air” powstał w 2010 roku. Tworzą go: Mateusz Krupa – perkusja; ○ Kamil Chałupka – gitara; ○ Grzegorz Cieńciała – gitara; ○ Piotr Mróz – bas; ○ Rafał Kobyliński – wokal. W 2013 r. we wrocławskim studio C5 zespół nagrał debiutancki album Miasto S.S. Podczas koncertów promocyjnych nagrany został teledysk do singla Naturalna Więź. - Po tych wydarzeniach nastąpiła przerwa. Każdy z nas zanurzył się we własnym życiu, a muzyka była miejscem spotkań, relacji, powrotu do korzeni i tworzenia - mówi Dagmara Raszka-Orawska - menadżer zespołu: „free air”.

W 2017 r. światło dzienne ujrzał singiel - The Gate. W 2021 r. wydali drugi studyjny album "the octaves of mine" zarejestrowany w poznańskim studio Perlazza. Płytę zapowiadał singiel 2-0-1-4. Premiera płyty miała miejsce 3 lipca 2021 r. podczas Festiwalu Local Secret w Cieszynie. Drugi koncert promocyjny odbył się na Slot Art Festiwalu w Lubiążu. W kwietniu 2022 r. zespół zajął pierwsze miejsce w Przeglądzie Zespołów „Żubrowisko” w Pszczynie. W drugiej połowie roku ukazał się teledysk do „family”. Promocję albumu zamknął koncertowy klip do utworu euphoria. W lipcu 2023 r. zespół wydał cover „defto” Jamala, a w sierpniu autorskie „śladami snu” - oba zrealizowane w ZED Studio. Utwory zespołu gościły m.in. na antenie Antyradia, Radia Afera, Bemowo, Opole, SOK, Sygnały oraz Pro-Radia.

- „free air” to 5 planet, których słońcem jest muzyka – podsumowuje Dagmara Raszka-Orawska.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: