Trzech Polaków w "6", Stoch na podium

Miłe wieści napłynęły do nas z Rasnova, gdzie w piątek odbył się konkurs indywidualny na normalnej skoczni (HS97). Kamil Stoch zajął drugie miejsce, a Dawid Kubacki oraz Piotr Żyła (na zdj.) uplasowali się w czołowej "6". Ze zwycięstwa radował się Ryoyu Kobayashi.

Za nami ostatni konkurs indywidualny w ramach Pucharu Świata przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w narciarstwie klasycznym, które rozpoczynają się 23 lutego. Tym razem zawodnicy rywalizowali na skoczni normalnej (HS97). Pierwotnie ze zwycięstwa radował się Halvor Egner Granerud, ale lider klasyfikacji generalnej PŚ został zdyskwalifikowany i drugą wygraną w tym sezonie odniósł Ryoyu Kobayashi.

A jak spisali się biało-czerwoni? Kamil Stoch zajmował 9. miejsce na półmetku zmagań, ale w rundzie finałowej uzyskał drugą najdłuższą odległość – 97,5 m – i ostatecznie przesunął się o siedem lokat, kończąc zmagania na drugiej pozycji. Tuż za podium uplasował się Dawid Kubacki, a zaraz za nim został sklasyfikowany Piotr Żyła. Niestety, do drugiej serii nie awansował drugi z zawodników Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, Paweł Wąsek. Ustronianinowi zabrakło zaledwie 0,6 pkt., aby znaleźć się w czołowej "30".

- Mój pierwszy skok mógł być lepszy, ale poprawiłem się w drugim. Co do mistrzostw świata, będę mocny na obu skoczniach - przyznał Żyła w rozmowie dla TVP Sport.

W sobotni poranek czeka nas jeszcze jeden konkurs w Rasnovie – zmagania drużyn mieszanych. W składzie reprezentacji Polski znaleźli się: Anna Twardosz, Kamil Stoch, Kamila Karpiel oraz Dawida Kubacki. Początek zawodów o godz. 9:45, a transmisja w TVP 1 oraz TVP Sport.