Tryumf na Słowacji!

Miłe wieści napłynęły do nas zza południowej granicy. W Bańskiej Bystrzycy odbył się turniej „Tennis Europe” w kat. 2. W grze podwójnej tryumfowały Sara Husar (UKS Beskidy Ustroń) oraz Anna Kmiecik (CCS Chrzanów).

Polska para deblowa przystąpiła do zmagań jako rozstawiona „5”. Biało-czerwone w pierwszej rundzie stoczyły wyrównany pojedynek z Dominiką Petrikovą i Nikki Suchterovą, ale seta nie straciły – 6:4, 6:4. Husar z Kmiecik znacznie łatwiej poradziły sobie w ćwierćfinale, w którym zmierzyły się z Lorą Kardos oraz Barbarą Kostecką. Polki pokonały węgiersko-polską parę – 6:2, 6:3.

Znacznie wyżej zawieszona poprzeczka czekała na polskie tenisistki w 1/2 finału. Na ich drodze stanęły zawodniczki rozstawione z „1” – Mary Sidelnyk i Mariya Yemshanova. Polki pokonały Ukrainki, nie tracąc seta, ale w drugiej partii potrzebny okazał się tie-break – 6:4, 7:6 (5).

Husar z Kmiecik awansowały do finału, ale nie rozpoczęły zbyt dobrze decydującego starcia o końcowe trofeum, ponieważ pierwszy set padł łupem Lei Belanskiej oraz Kali Supovej. Słowaczki wygrały 6:2, ale w drugim secie więcej zimnej krwi zachowały Polki, które wygrały w tie-breaku – 7:6 (2). Tryumfatorki miał wyłonić super tie-break i więcej punktów zdobyły Husar oraz Kmiecik – 10:7.