Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Trwa Wakacyjny Tydzień Zdrowia w Ustroniu

Trwa bezpłatna akcja profilaktyczna dla społeczności Ustronia i Powiatu Cieszyńskiego. „Wakacyjny Tydzień Zdrowia" rozpoczął się w poniedziałek (01.07), a zakończy w piątek (05.07). Z bezpłatnych konsultacji, porad i badań specjalistycznych można skorzystać w godzinach od 9:00 do 13:00.

Głównym celem akcji jest kształtowanie prozdrowotnych nawyków mieszkańców oraz profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Wydarzenie to organizowane jest przy wieloletniej współpracy Starostwa Powiatowego w Cieszynie i dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Ustroniu. W bogatym programie znajdziemy szereg konsultacji, czy porad specjalistycznych. To m.in.: porady w zakresie ziołolecznictwa, dietetyczne, ortopedyczne, w zakresie chorób reumatycznych, podologiczne, psychologiczne, FAS itd.

Podczas Wakacyjnego Tygodnia Zdrowia można uzyskać również bezpłatne sierowania na badania. Badania do laboratorium dotuje Urząd Miejski w Ustroniu. W ramach tych badań osoby, które są zameldowane w naszym powiecie, czyli mieszkańcy Ustronia i okolic otrzymują codziennie zestawy bezpłatne na następujące badania: glukoza, morfologia, alat, cholesterol i trójglicerydy. Te badania należy wykonać na czczo. Termin realizacji jest dość długi, bo do końca lipca. Należy je wykonać w wyznaczonym rano dniu i punktach, które mieszczą sie na terenie naszego powiatu. Jest duża dogodność. Każdy może sobie wybrać laboratorium - przyznała w rozmowie z OX.PL  Barbara Kłosowska, Kierownik Biura Promocji Zdrowia w Cieszynie.

Co roku podczas Wakacyjnego Tygodnia Zdrowia organizatorzy rozdają blisko 300 skierowań na badania. Co roku rozdawanych jest tyle samo skierowań, za te same pieniądze. Przeznaczamy 5 tys. zł na skierowania. Bardzo się z tego cieszymy. To jest ogromna pomoc, szczególnie w tej grupie między 30. a 50. rokiem życia, zwłaszcza w przypadku osób które nigdy nie badały się - dodaje Kłosowska.

Wykonywane są również pomiary BMI, tkanki tłuszczowej, tlenku węgla, pomiar RR tętniczego, spirometria, pulsoksymetria. Dodatkową atrakcją jest degustacja np. surówek i wody mineralnej. Rozdawane są liczne materiały informacyjne, poradniki i ulotki. Szczegóły na plakatach.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: