Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Wczoraj (18.02.) rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, która potrwa od 18 do 24 lutego br.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem związany jest z ustanowieniem 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. W dniach od 18 do 24 lutego w wielu miejscach w całej Polsce będzie można uzyskać bezpłatną poradę prawną. W akcję poza Policją włączają się sądy, prokuratury, prawnicze samorządy zawodowe, a także wiele organizacji pozarządowych, które uruchomiły punkty bezpłatnej pomocy prawnej. - Fachowych porad udzielą m.in. prokuratorzy, adwokaci, radcowie prawni, referendarze, policjanci, asystenci sędziów, aplikanci, psycholodzy czy kuratorzy sądowi.  W akcję włączył się również Sąd Rejonowy w Cieszynie oraz Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie- żeby otrzymać fachową pomoc prawną wystarczy zgłosić się do budynku komendy w godzinach 9.00- 15.00. Każdy chętny zostanie skierowany do osoby dyżurującej. Można też bezpośrednio umówić się telefonicznie ze swoim dzielnicowym- pełne dane kontaktowe znajdziecie Państwo w aplikacji Moja Komenda ( Android , iOS) lub na stronie KPP Cieszyn- Twój dzielnicowy. – informują policjanci.

 

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: ES

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-02-20 06:16:41
hanbes: Z niesmakiem czytam o kolejnych tygodniach pamięci lub pomocy komuś tam... Dla mnie brzmi to jakby pomoc była możliwa tylko w tym terminie. Czyżby znowu "wykazywanie" aktywności na pokaz..?
2019-02-20 07:05:41
krzysztof.mm: ministerstwo Ziobry robi dziś propagandowy szum - tymczasem grube miliony z funduszu na pomoc ofiarom to samo ministerstwo zachachmęciło i przekazało m. in. na CBA oraz, a jakże, dla $ Rydzyka $ ▂▂ https://oko.press/ziobro-naruszyl-dyscypline-finansow-publicznych-pieniadze-na-pomoc-dla-ofiar-przestepstw-przekazal-cba/ ▂▂ już niedługo dojna zmiana wyląduje w celach, złodziejom nie pomogą immunitety
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: