Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Trwa Śląski Jarmark. Wybierz się! Będzie Enej

Magiczna aura i szczególna atmosfera towarzyszy Śląskiemu Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu, który już od ubiegłego weekendu trwa w Wiśle.

To już druga odsłona i drugi wspaniały przedświąteczny weekend w Wiśle. - Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy trwa i wielkimi krokami zbliża się jego druga odsłona. W ten weekend nie zabraknie atrakcji dla wszystkich! Prezentujemy film z pierwszego weekendu Śląskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego i zapraszamy już w sobotę i niedzielę do Wisły – informuje Wiślańskie Centrum Kultury, współorganizator wydarzenia.

Tydzień temu szerokim echem odbił się powrót kolei do Wisły,ale także rozświetlenie choinki, otwarcie lodowiska czy spotkanie z Mikołajem. - Pierwszy weekend Jarmarku Bożonarodzeniowego obfitował w piękne wydarzenia, które na długo zostaną w naszej pamięci. Przed nami kolejna odsłona Jarmarku, warto zaznajomić się z planem, bo czeka nas naprawdę mnóstwo atrakcji – dodaje kulturalna ekipa z Wisły.
Dziś (sobota) w samo południe w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Domu Zdrojowym,odbędą się rodzinne warsztaty świąteczne. Uczestnicy dowiedzą się jak zrobić wiślańskie niedźwiadki z czekolady  pod okiem cukierników ze słynącej tradycją cukierni "U Janeczki". Warsztaty poprowadzi mistrz cukierniczy Damian Wiśniewski.

Ponadto również w samo południe na rynku odbędą się pokazy kulinarne Remigiusza Rączki i Marii Pietruszki będą to potrawy świąteczne. Otworzą swoje podwoje także "Śląskie Smaki" na foodtrucku. Sobota to także dzień otwacia zimowego sezonu w Beskidach - Tak, to już jutro - oficjalne rozpoczęscie sezonu zimowego w Beskidach. Razem z Marszałkiem Województwa Śląskiego Jakubem Chełstowskim oraz włodarzami innych beskidzkich miejscowości zapraszam już jutro do Wisły, tym bardziej, że w Miasto Wisła trwa przepiękny Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy - poinformował w piątek Tomasz Bujok Burmistrz Wisły

Inauguracja sezonu rozpocznie się o godzinie 10.00 na naszym lodowisku, a stanie się to przy dźwiękach trombit. Imprezę wypełnią m.in. hokejowe animacje z Luce Arena, pokaz jazdy figurowej na lodzie, disco lodowisko oraz pokaz fireshow.


Niespodzianki przyszykowało także Nadleśnictwo Wisła, które od godz. 13.00 rozpocznie akcję rozdawania choinek. Na rynku koncerty ruszą o godz. 15.30. W programie znajdziemy:

15:30 - Trebunie - Tutki

16:30 - Chwila Nieuwagi

17:30 - Silesia Tyrol Band

18:15 - Dzieci i młodzież z SP nr 1 Wisła Centrum

18:30 - ENEJ

Także w niedzielę czeka nas mnóstwo atrakcji. W samo południe w holu biblioteki ruszą warsztaty świąteczne - zobaczymy jak zrobić kartki świąteczne w technice linorytu i stroiki świąteczne, a o godz. 13:00 ruszy akcja rozdawania choinek z Nadleśnictwem Wisła. Znów o godzinie 15:00 zapraszamy na scenę na Placu Hoffa – dodaje Wiślańskie Centrum Kultury.
Niedzielny program prezentuje się nastepująco:

15:00 - Dzwonki z Czarnego

15:15 - dziecięca kapela Pauliny Kupczyk

15:30 - Strange

16:15 - Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. J. Marcinkowej

17:00 - Zimowa Symfonia Beskidzka Zbigniewa Wałacha.

Organizatorzy zapraszają także na stoiska gastronomiczne i z rękodziełem, które znajdują się na wiślańskim rynku, a w ten weekend dużą atrakcją będzie także zabytkowa, wenecka karuzela.

ZOBACZ JAKA ATMOSFERA JEST W WIŚLE

 

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: