Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Trudny dojazd, trudny powrót

Choć podczas minionego weekendu (26-27.08) policja nie zanotowała wielu poważnych zdarzeń, to jednak kierowcy stać musieli w długich korkach. Miejscowości turystyczne w regionie były oblegane.

Myliłby się ten, kto sądzi, że korek w kierunku Ustronia i Wisły tworzy się tylko w sobotni poranek. Od rana do późnego popołudnia w sobotę, ale i w niedzielę w kierunku gór ciągnął sznur pojazdów. Wyśmienita pogoda, wiele imprez w miejscowościach turystycznych, a do tego – ostatni weekend sierpnia. Śląsk chciał przeżyć go w Beskidach.

Podobnie jak korki tworzyły się w kierunku miejscowości turystycznych, tak samo w niedzielne popołudnie sznur aut tym razem pojawił się na pasach w kierunku Górnego Śląska. Każde skrzyżowanie sterowane sygnalizacją świetlną, to oczekiwanie przez kilka cykli.

Kolizje, który miały miejsce m.in. w niedzielę Harbutowicach, gdzie doszło do najechania jednego pojazdu na poprzedzający, sprzyjały tworzeniu się zatorów na drodze. Jednym słowem: ile tysięcy aut w Beskidy przyjechało, tyle samo musiało się z nich wydostać…

Powodów do narzekania nie mają właściciele pensjonatów czy punktów gastronomicznych. – Turystów było rzeczywiście wielu. To też przez to, że równolegle w mieście w kilku miejscach odbywały się różne, ciekawe wydarzenia. Na rynku, w amfiteatrze czy na Czantorii – wszędzie było dużo ludzi – mówi Katarzyna Czyż - Kaźmierczak, naczelnik wydziału promocji ustrońskiego magistratu.

- Także i u nas było wielu gości – dodaje Ewa Zarychta kierownik referatu promocji w Wiśle – Skorzystali z dobrej pogody i ostatniego weekendu wakacji. Chociaż, bywały dni, kiedy turystów było jeszcze więcej niż w minione dni – podkreśla.

W weekend policja odnotowała jeden wypadek i 25 kolizji drogowych. Do wypadku doszło w niedzielę przed południem w Hażlachu w rejonie skrzyżowania ulicy Jastrzębskiej i Polnej. - 21-letni mieszkaniec Jastrzębia – Zdroju kierując motocyklem honda podczas wyprzedzania zderzył się ze skręcającym w lewo samochodem suzuki. Kierowała nim 56-letnia mieszkanka Kończyc Wielkich. Ranny motocyklista został przewieziony do szpitala w Cieszynie. Obaj kierujący byli trzeźwi – informuje podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Przed nami jednak jeszcze ostatni tydzień wakacji. W Wiśle i Ustroniu nie zabraknie ciekawych wydarzeń, które zapewne przyciągną wielu gości. Ustroń zachęca na sportowy weekend. Sobota to impreza ‘Ustroń Kocha Rower’ a niedziela ‘Rajdowy Ustroń’. Wisła natomiast zaprasza na dożynki, Święto Miodu i Dni Wisły.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-08-28 10:10:13
JaSza11: To niech w sezonie wyjazdów PKP i drogowcy zaplanują więcej remontów będzie można chodzić piechotą i tylko piechotą!
2017-08-28 11:20:09
bronek91: Pociągi nie kursują:)??? A hanysów czosać, czosać i czosać!!! Jest z czego:)
2017-08-28 13:17:00
STEVEabc: Żeby nie te hanysy to górale dalej by chodzili z wystającą słomą w podartych kierpcach i jeździli zamiast wypasionymi Mercami i Audicami, łunochodami (papajami). albo na oklep na \'łowieckach\'. (-:
2017-08-28 21:22:20
bronek91: Tak szczerze, to właśnie hanysom, i to do dzisiaj wystaje słoma z butów:) Widać to po ich zachowaniu.... A to ich całe bogactwo jest raczej postkomunistyczne i \"buraczane\". Wystarczyłoby tylko zmienić profil gospodarki, co postulował Tusk i nawet tego \"buraczanego\" bogactwa już nie byłoby...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: