Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Trudna sytuacja na drogach - 8 kolizji

Bardzo trudna sytuacja na drogach powoduje liczne utrudnienia w ruchu. Od północy do godziny 12.00 (czwartek 16.02.2012) na terenie całego powiatu cieszyńskiego doszło do 8 kolizji drogowych.

Do tej pory policjanci w całym powiecie 12 razy interweniowali w miejscach, gdzie ruch jest utrudniony przez pojazdy, które utknęły w śniegu na wzniesieniach. 

8 kolizji i drobne stłuczki to bilans ostatnich kilkunastu godzin na drogach naszego powiatu. W większości przypadków do kolizji doszło z powodu niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego samochodu lub samochody na śliskiej nawierzchni wpadały w poślizg kończąc jazdę w rowie. 

- Na terenie powiatu wszystkie główne drogi są przejezdne, aczkolwiek na niektórych nadal występują bardzo trudne warunki do jazdy. Przejezdne są również znajdujące się na naszym terenie przejścia graniczne z Czechami. Najtrudniejsze warunki są na drogach lokalnych – dodaje rzecznik.

Z powodu obfitych opadów śniegu i występującego później błota pośniegowego na drogach, niektóre samochody utknęły na niewielkich wzniesieniach. Tam, gdzie doszło do utrudnień w ruchu lub całkowitego zablokowania drogi przez pojazdy musieli interweniować policjanci. Takich interwencji mundurowi odnotowali już 12. We wszystkich sytuacjach udało się przywrócić ruch.

- Apelujemy do kierowców o rozwagę i dostosowanie jazdy do warunków panujących na drogach. W przypadku planowania podróży do górskich miejscowości pamiętajmy o zabraniu ze sobą łańcuchów przeciwpoślizgowych na koła – podkreśla rzecznik.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: