Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Trudna sytuacja na drogach!

Pogoda w styczniu nie rozpieszcza mieszkańców Śląska Cieszyńskiego. Wczoraj (14.01.2019) pojawiały się chwilowe, intensywne śnieżyce, które ograniczały widoczność i utrudniały warunki drogowe. Dziś (15.01.2019) w całym regionie pojawiają się intensywne opady śniegu, przyrost pokrywy w niektórych miejscach to nawet kilkadziesiąt centymetrów…

W związku z kolejną falą silnych opadów śniegu znów pojawiają się liczne problemy na drogach. W wielu miejscach hamowanie jest nieskuteczne, gdyż samochód jedzie na lodzie dalej. Śnieg zalegający na drogach uniemożliwia ciężarówkom pokonywanie wzniesień, jest też przyczyną kolizji.

Od rana otrzymujemy informacje o kolizjach, samochodach, które wypadły z jedni i tamujących ruch ciężarówkach. Do kolizji doszło m.in. w Wiślicy (DK-81 „Wiślanka”) na pasie w kierunku Żor, czy w Wiśle (DW941) na wysokości zjazdu z Kubalonki w kierunku Wisły. W Cieszynie na ulicy Mlecznej w rowie jazdę zakończył dźwig, w Kończycach Małych na Jagiellońskiej samochód osobowy wypadł z drogi i przewrócił się na bok.

Wciąż wpływają nowe informacje dotyczące zdarzeń drogowych i utrudnień. Jak informowali nasi czytelnicy, trudna sytuacja jest praktycznie we wszystkich miejscowościach  w regionie. Warstwa śniegu na drogach często jest przyczyną tamowania ruchu. Aktualnie sytuacja jednak wydaje się nieco poprawiać. W wielu miejscach sytuację udało się opanować a drogi udrożnić – Warunki, jak widać są ciężkie. Aktualnie nie mamy jednak zgłoszeń dotyczących utrudnień. Te wcześniejsze zostały już usunięte – uspokaja asp. Krzysztof Pawlik, Rzecznik Prasowy KPP w Cieszynie.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: