Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Tropiciele przyrody wyruszyli w teren

Trzecio i czwartoklasisci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Cieszynie wspólnie z nauczycielkami, poprowadzeni przez wykwalifikowanego przewodnika, odwiedzili ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą „Szlakiem Pomników Przyrody” w Kończycach Wielkich.

Prowadzeni przez Instruktora Ochrony Przyrody i Krajoznawstwa PTTK Jana Machałę uczniowie mieli okazję poznać nowe obiekty przyrodnicze i historyczne. Trzygodzinna wędrówka w słoneczne środowe przedpołudnie zaowocowała poznaniem kilku pomników przyrody z dębami „Mieszkiem i Przemkiem” na czele oraz historycznej ścieżki związanej z dziejami hrabiny Gabrieli Thun-Hohenstein. Przewodnik opowiedział uczniom także o histori „Zielonej Gruszy” i ławy ekonoma. Odwiedzono też miejsce pamięci narodowej - mogiłę straconych Żydów z istniejącego w czasie II wojny światowej w Zebrzydowicach obozu.

Na koniec przy okazałych dębach zorganizowano konkurs wiedzy z poznanych podczas wycieczki walorów przyrodniczo – krajoznawczych. Zwyciężyła Agata Czakon przed Leną Żwak, Lilianą Kargol oraz Olivierem Tomaszewiczem. Miłym końcowym akcentem było wręczenie przez prowadzącego wycieczkę odznak przyrodniczo-krajoznawczych. Mikołaj i Emilia Juroszek otrzymali odznakę turystyczną PTTK „Siedmiomilowe Buty” w stopniu złotym. Współpracujący z Komisją Ochrony Przyrody nauczyciele: Aleksandra Juroszek i Natalia Jankowska otrzymały Regionalną Odznakę Krajoznawczą oraz Turysty Przyrodnika. - Należy wspomnieć, że w kolejnym roku współpracy Komisji z tą szkołą, dzieci z klas III i IV znajdują się na etapie końcowym zdobywania Młodzieżowej Odznaki Krajoznawczej. Zdobyli też już wszystkie stopnie odznaki Tropiciel Przyrody i rozpoczynają przygodę z odznaką Turysta Przyrodnik w stopniu popularnym – mówi Jan Machała, Przewodniczący KOP PTTK „Beskid Ślaski” w Cieszynie. Kolejna wyprawa planowana jest w październiku do Jaworza.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: