Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

„Próba ataku się powiodła”

W Zakopanem, na trasach Centralnego Ośrodka Sportu, dobiegły końca Mistrzostwa Polski w biegach na nartorolkach. Złoty medal wśród mężczyzn zdobył Dominik Bury z Istebnej.

Kamil Bury, Maciej Staręga oraz Dominik Bury – ta trójka,w  biegu na 12,5 km techniką dowolną, odskoczyła od rywali i między sobą stoczyła walkę o medale. Ostatni z nich postanowił zaatakować przed ostatnią pętlą i jak się później okazały, był to strzał w „10”. Dominik Bury utrzymał kilkanaście sekund przewagi i jako pierwszy pokonał linię mety.

- Generalnie jestem zadowolony zarówno z tego biegu, jak i z całych zawodów w Zakopanem. Kamil i Maciek byli w dobrej dyspozycji, dlatego wiem, że gdybym został z nimi na finisz, to mogłoby się to skończyć tak jak podczas sobotniego biegu, czyli byłbym trzeci. Wiedziałem, że muszę na ostatnim kole urwać się chłopakom. Próba ataku się powiodła, ale w zasadzie całe ostatnie koło było dla mnie finiszem. Starałem się do końca utrzymać te tempo i bardzo się cieszę, że to mi się udało – przyznał Dominik Bury w rozmowie dla Polskiego Związku Narciarskiego.

U kobiet tryumfowała Izabela Marcisz, która zdominowała rywalizację. Zawodniczka Stowarzyszenia Sportowego Prządki-Ski miała na mecie ponad dwie minuty przewagi nad drugą Moniką Skinder. Na najniższym stopniu podium stanęła 17-letnia Zuzanna Fujak, która reprezentowała barwy klubowe NKS Trójwieś Beskidzka.

 

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: