Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Tropiciele przygody z SP

Deszczowy poranek nie przeszkodził drugoklasistom z S. P. nr 5 w Cieszynie w kolejnej wyprawie przyrodniczej. Tym razem ponad pięćdziesięcioosobowa grupa pod kierownictwem Jolanty Sztwiertni – Pobiegło pojechała do malowniczego Ustronia.

- Zapakowani w peleryny i pod parasolami rozpoczęliśmy od poznania historii „SOBIESKIEGO” - relacjonuje Jan Machała, który prowadził wycieczkę. Wiekowy dąb szypułkowy, ustanowiony jako pomnik przyrody, był pierwszym przystankiem na trasie edukacyjnego spaceru.

Następnie grupa udała się do Ośrodka Edukacyjnego „Leśnik” w Jaszowcu. Na stałej wystawie uczniowie poznali kilka gatunków ssaków i ptaków.

- Mimo nieustającego deszczu wyruszyliśmy na ścieżkę przyrodniczą „Skalica”. Na szczycie przy kapliczce młodzi przyrodnicy poznali legendę o uwięzionej dziewczynce. Na kilku tablicach pokazano znaczenie i wartości lasu. Ciekawostką był też paśnik, który służy zwierzętom w porze zimowej – wspomina Jan Machała.

Na koniec spaceru ścieżką edukacyjną, o której pisaliśmy w jednaj z propozycji wycieczek, grupa skorzysta z wybudowanego przy „Leśniku” zadaszonego grila, gdzie upieczono kiełbaski.

Tradycyjnie odbył się też konkurs z poznanych wiadomości przyrodniczych. Oto jego wyniki: 1. miejsce - Aleksandra Mucek, klasa 2b; 2. miejsce - Zofia Machała, 2a;
3. miejsce - Marlena Tomiczek, klasa 2a i Lena Marekwica, klasa 2a.
Wszyscy tradycyjnie otrzymali materiały promocyjne Nadleśnictwa Ustroń

Lekcję przyrodniczą w terenie poprowadził Instruktor Ochrony Przyrody i Krajoznawstwa PTTK „Beskid Ślaski” w Cieszynie Jan Machała.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: