Triumf Kołowieckiego w Grodzisku Mazowieckim!

Jakub Kołowiecki nie miał sobie równych podczas Halowego Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Młodzików w tenisie ziemnym, który odbył się w Grodzisku Mazowieckim. Zawodnik KT Kubala Ustroń odprawił aż trzech rozstawionych tenisistów.

Nie miał łatwego zadania Jakub Kołowiecki w Grodzisku Mazowieckim, ponieważ już w I rundzie trafił na rozstawionego z „3” Franciszka Goericka. Zawodnik UKS RP Sport Radom odniósł zwycięstwo w pierwszym secie (6:3), ale kolejne dwie partie padły łupem tenisisty KT Kubala Ustroń.

Kołowiecki nie stracił seta w kolejnych dwóch meczach i pewnie awansował do strefy medalowej. W półfinale zmierzył się z Oliwierem Kowzanem i decydujący miał okazać się trzeci set, ale zawodnik AT Masters Radom poddał mecz. Kołowiecki w finale zmierzył się z rozstawioną „2” – Aleksandrem Wyszyńskim. W starciu o końcowy triumf także potrzebna okazała się trzecia partia, a w niej zawodnik ustrońskiego klubu nie stracił gema, wygrywając w całym meczu 0:6, 6:4, 6:0.