Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Trasy na Kubalonce doczekają się remontu?

Burmistrz Wisły ogłosił dziś, że Centralny Ośrodek Sportu podpisał umowę z Ministerstwem Sportu dotyczącą finansowania modernizacji tras biegowych na Kubalonce. Prace mają ruszyć w przyszłym roku.

- Finansowanie jest na poziomie 9 milionów złotych, to jest pierwszy etap tej inwestycji. Rozmawiamy już o możliwości organizowania zawodów być może Pucharu Świata w biegach narciarskich, czy kombinacji norweskiej - mówił na dzisiejszej (19.11) konferencji prasowej Tomasz Bujok.

Cała modernizacja tras obejmować ma m.in. wyposażenie obiektu w system naśnieżania, przebudowę jego zasilania, doprowadzenia wody przez kanalizację czy stworzenia asfaltowej pętli do nartorolek. - Pierwszy etap przewidziany jest na 3 lata. Sama jednak procedura pozyskiwania pozwoleń na budowę, decyzji środowiskowych - trzeba będzie się bardzo pospieszyć, aby je uzyskać w ciągu roku. Przyszły rok zatem trzeba poświęcić na projektowanie, ale być uda się przeprowadzić samą modernizację zasilania, która również jest zaplanowana - dodał włodarz gminy.

Co ciekawe, burmistrz widzi minimalne szanse na zorganizowanie w 2021 roku Mistrzostw Świata Juniorów (które pierwotnie miały się odbywać właśnie w Szczyrku i na Kubalonce). - Zapadła decyzja FIS-u, że Mistrzostwa Świata Juniorów odbędą się w Zakopanem, ale tam też trwa inwestycja. Pytanie, czy zdążą ją dokończyć, czy będzie spełniać wymogi. Zobaczymy - mówił Bujok.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: