Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Trasy na Kubalonce będą odnowione?

W 2021 roku w Istebnej i Szczyrku mają odbyć się Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym. Łucja Michałek, wójt gminy na Trójstyku, rozmawiała w listopadzie z wiceministrem Sportu i Turystyki Jarosławem Stawiarskim w sprawie wyremontowania zasłużonych tras biegowych na Kubalonce, które miałyby gościć sportowców podczas młodzieżowego czempionatu. Czy inwestycja w końcu dojdzie do skutku?

Temat remontu tras to już niemal serial. Poruszany był wielokrotnie na naszym portalu:

Teraz jednak rozmowy przeszły na szczebel ministerialny. Na inwestycję rząd chce przekazać aż 42 mln zł, a termin realizacji jest dużo krótszy niż 2021 rok- warunkiem jest zorganizowanie pierwszych zawodów w 2020 roku, które będą takimi zawodami pokazującymi możliwości testowe tego obiektu - mówi nam Łucja Michałek.

Prace związane z inwestycją już się rozpoczęły. Jak mówi wójt Istebnej- jesteśmy na etapie opracowywania w urzędzie zmian dotyczących obszaru Kubalonki i 2 stycznia mamy w urzędzie dyskusję na ten temat. Myślę, że z naszej strony, to, co jest do zrobienia, będzie wykonane do końca lutego i to umożliwi dalsze prace dotyczące zarówno gminy Istebna jak i miasta Wisła. 

Jak dodaje, Centralny Ośrodek Sportu w Szczyrku otrzyma środki rzędu 3 mln zł na pierwszy kwartał 2019 roku. Przeznaczone mają być na realizację zadań programowych inwestycji.

Rogers

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: