Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Transmisje nabożeństw w naszym regionie

Przebywasz za granicą? Nie możesz z powodu choroby pójść do kościoła? Możesz je zobaczyć w internecie, albo w telewizji.

Już jutro Wielki Piątek. O godz. 9.00 w Nabożeństwie Wielkopiątkowym w Kościele Jezusowym w Cieszynie weźmie udział Prezydent Bronisław Komorowski. To wydarzenie z pewnością będzie obecne w wielu mediach oraz na żywo na stronie internetowej Kościoła Jezusowego. Po południu o godz. 17.00 telewizyjna dwójka będzie transmitować na żywo nabożeństwo z kościoła ewangelicko-augsburskiego w Drogomyślu. Nabożeństwo będzie urozmaicone m.in. występem kwintetu smyczkowego, pantomimą i performance w wykonaniu miejscowej młodzieży.

Od niedawna ruszyły też transmisje z kościołów katolickich w Skoczowie i Cieszynie, które realizuje firma OPTIMAL. – To co jeszcze dwa lata temu było kosztownym przedsięwzięciem, obecnie jest w zasięgu wielu firm i instytucji. Dzięki transmisji na żywo w internecie na przykład osoby, które nie mogą pójść do kościoła mogą przeżywać nabożeństwa – mówi Wojciech Tatka, właściciel firmy Optimal realizującej transmisje.

Ostatnio została uruchomiona transmisja internetowa w Kościele pw. śś. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie www.kamera.parafiaskoczow.ox.pl. Do transmisji przygotowuje się też parafia św. Jerzego w Cieszynie.

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: