Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Transgraniczne Targi Pracy

W minioną środę (11 maja) w budynku głównym Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbyła się kolejna edycja Transgranicznych Targów Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji. Organizatorem spotkania był Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach polsko - czesko - słowackiego Partnerstwa Transgranicznego EURES-T Beskydy. Wzięło w nim udział ponad 40 wystawców z Polski, Czech i Słowacji.

Transgraniczne Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji skierowane zostały zarówno do pracodawców, osób bezrobotnych i poszukujących pracy, jak i instytucji szkoleniowych i wspierających przedsiębiorczość z Polski, Czech i Słowacji.

- Mogę wyrazić swoje zadowolenie z powodu zorganizowania po raz kolejny w Cieszynie Transgranicznych Targów Pracy – podkreślała Anna Stefaniak-Bacza dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie - Wczoraj na cieszyńskim Rynku w Dzień Otwarty Uniwersytetu Śląskiego pięknie promowali się studenci tutejszej uczelni, dzisiaj odbywają się Transgraniczne Targi Pracy. To wszystko w niezwykle kreatywny sposób wpływa zarówno na promocję uniwersytetu jak i na powiększenie szans absolwentów tej uczelni na transgranicznym rynku pracy.

Tego dnia w sali UŚ odbyła się konferencja poświęcona „Sytuacji na transgranicznym rynku pracy". Uczestnicy Targów mogli również wziąć udział w licznie przygotowanych warsztatach. Zainteresowanym udzielone zostały wskazówki dotyczące zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz korzystania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Z pewnością ta okazja otworzyła przed wieloma osobami nowe horyzonty.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: