Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nauka z przyjemnością

Pogoda zachęca do wycieczek. W szkole siedzą tylko ci, którzy siedzieć muszą, a reszta łączy naukę z przyjemnościami. W gronie łączących przyjemne z pożytecznym znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 1  im. W. Szybińskiego  w Cieszynie, którzy w ramach zajęć szkolnych wyruszyli na wycieczkę autokarową do Muzeum Świerka  Istebniańskiego  mieszczącego się w Jaworzynce  Wyrch – Czadeczce.   

Ponad czterdziestoosobowa grupa uczniów lekcje odbyła z dala od szkoły. W miniony wtorek (10 maja) podczas wycieczki młodzież miała okazję z bliska zgłębiać tajniki przyrody.    

- Na terenie obiektu można było zapoznać się ze szkółką leśną, wolierową hodowlą głuszca oraz obejrzeć sprzęty regionalne i leśne mieszczące się w muzeum. Zanim dotarliśmy do muzeum zatrzymaliśmy się w Istebnej, gdzie obejrzeliśmy pomnik przyrody – lipę drobnolistną oraz barokowe wnętrze katolickiego kościoła pod  wezwaniem „Dobrego  Pasterza”. Następnie  udaliśmy  się  na tzw. „Trójstyk” trzech  państw /Polski, Czech  i Słowacji/, gdzie  zorganizowano  ognisko  z pieczeniem kiełbasek – wyliczają atrakcje uczestnicy wycieczki.

Wycieczkę tradycyjnie już połączono z konkursem, który przeprowadził przewodniczący Komisji  Ochrony Przyrody Jan Machała. Zwycięzcą przyrodniczo -krajobrazowych zmagać została Luiza Kos, prowadząc przed  Dominiką  Pilch i  Magdą  Kral.

- Następnie w drodze powrotnej udaliśmy się do Ośrodka  Edukacyjno –Ekologicznego w Istebnej – Dzielcu, gdzie obejrzeliśmy makiety zwierząt  występujących w naszych lasach oraz wysłuchaliśmy śpiewu ptaków  i odgłosów zwierząt – wspomina Jan Machała – nie obyło się również bez podziwiania Zameczku Prezydenta i skoczni  narciarskiej  im. Adama Małysza w Wiśle – Malince.

Głównym  opiekunem  szkolnym  wycieczki  była  Mariola  Twardowska, natomiast wycieczkę  pilotowali:  Ryszard  Syrokosz   i Jan  Machała  z cieszyńskiego Koła  Przewodników  PTTK. 

 

BsK
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: