Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Tramwaj już gotowy

Do Cieszyna powróci tramwaj. Pojazd przeszedł renowację i wkrótce zawita do Cieszyna.

Cieszyński tramwaj przeszedł renowację. O tym poinformowała Burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz. - Budowa tramwaju na ostatniej prostej! W czwartek nasz cieszynski tramwaj, wyjechał na chwilę z hali przy wrocławskiej Starej Zajezdni Popowice w której się "ponownie narodził".  Wkrótce dojedzie do Cieszyna!!! Do wykonania pozostało tylko dokończenie malowania zdobnych detali na jego burtach oraz montaż mosiężnej i brązowej sztukaterii wyposażenia - poinformowała burmistrz.

W Cieszynie realizowany jest projekt  „Szlakiem Cieszyńskiego Tramwaju”. Miasto realizuje go z Czeskim Cieszynem. Fundusze na realizację pochodzą z unijnego budżetu. W ramach działań ma zostać odtworzona trasa i oznaczenie transgranicznego szlaku cieszyńskiego tramwaju, modernizacja i przebudowa ul. Głębokiej, ul. Zamkowej, Rynku i Wyższej Bramy, a także wyznaczenie 11 przystanków, zamontowanie tablic z oznaczonymi atrakcjami, wykonanie tzw. przystanków multimedialnych, ustawienie na trasie m.in. ławeczki multimedialnej, ścianki tramwajowej do robienia zdjęć, mapping  etc. oraz utworzenie transgranicznego centrum informacji turystycznej wraz z przestrzenią ekspozycyjną przy granicznym Moście Przyjaźni, a także wykonanie i ustawienie tam repliki cieszyńskiego tramwaju, który juz czeka na transport do Cieszyna...


KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-09-13 12:11:57
miriam11: " oraz montaż mosiężnej i brązowej sztukaterii wyposażenia " dziady z wozkami już bruszą śrubokrynty. :-)
2023-09-13 13:09:00
altacet: Jak będzie tak konserwowany jak ławki i szyny to za chwilę się rozleci.Ważne,że publiczne pieniądze zostały wydane i można się lansować.
2023-09-13 13:19:07
oxjas1: Uwazam, ze swietny pomysl.
2023-09-13 15:06:06
vito110: koszt 1,7 mln zł - nieporozumienie
2023-09-13 19:42:36
koszor: Wyrzucone pieniądze. Kolejne zresztą po milionie na bezsensowne rozkopanie rynku. Same sukcesy, łącznie z Ciepłownią.
2023-09-14 08:43:49
zibi6422: Turyści odwiedzający Cieszyn zamiast tramwaju zapamietają nasze wspaniałe, dziurawe ulice, wizytówkę naszego miasta.
2023-09-14 10:06:45
Efob: Wywalic ta cala rade razem z burmistrzem,bo tylko pierdolami sie zajmuja,a Cieszyn tonie w brudzie, smieciach,tego nigdy nie bylo,zeby tak miasto podupadlo,przez te nienormalne pomysly.Co maja z tego mieszkancy ? mieszkancy chca normalnie poruszac sie po ulicy samochodem,i piechota po chodnikach,ktore sa dziurawe,nie ma sensu sie uzalac tylko zmienic rzadzacych,bo tylko rozwalaja fundusze nasze i unijne.
2023-09-14 17:52:46
opelastra2019: Otóż to, nikt nie wie po co jest ten tramwaj, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten tramwaj? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest tramwaj na skale naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym tramwajem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest tramwaj społeczny, w oparciu o sześć instytucji – który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu, i co się wtedy zrobi? - Protokół zniszczenia. Bateria wiecznie żywy
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: