Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowe władze w skoczowskim „Jonaszu”

 Zgodnie z zapisami Statutowymi Skoczowskiego Stowarzyszenia Klub Abstynentów „Jonasz” w 2023 roku przypadł termin wyborów nowego Zarządu Stowarzyszenia na kolejną (3 letnią) kadencję. W niedzielę (10.09.) w siedzibie klubu przy ul. Rynek 19 zebrało się 26 członków spośród 33 - w tym 3 sympatyków.

Cele i zadania Skoczowskiego Klubu Abstynentów „Jonasz” zgodnie z założeniami statutowymi wiążą się zawsze z wykonywaniem zadań na rzecz osób dotkniętych problemem uzależnienia, współuzależnienia oraz ich najbliższych. Klub Abstynenta jest to bezpieczne miejsce, w którym spotykają się abstynenci, ich rodziny oraz sympatycy i przyjaciele stowarzyszenia.

Zgodnie z Statutem „Jonasza” Klub jest miejscem, gdzie prowadzone są różnorodne działania rehabilitacyjne wspierające trzeźwość jego członków, ale również propagujące tę ideę dla  społeczności lokalnej, jest miejscem spotkań i wspólnego spędzania wolnego czasu, zarówno członków klubu jak i osób z zewnątrz.

Po naprawdę mocnych dyskusjach i obradach w niedzielny wieczór został wybrany nowy skład Zarządu Skoczowskiego Stowarzyszenia Klub Abstynentów „Jonasz".

Działalność „Jonasza” po 10 września 2023 r. nie ulegnie zmianie. Wszystkie cele i działania statutowe będą odbywały się bez zmian w tym m.in. wyjazdowe terapie, dwa razy w ciągu roku.

Skoczowskie Stowarzyszenie Klub Abstynentów „Jonasz”, który oprócz działań statutowych organizuje m.in. mitingi zamknięte dla anonimowych alkoholików (każdy czwartek o godz. 17:00 i piątek o godz. 18:00) oraz dla współuzależnionych- Al-Anon (każda środa o godz. 17:00) nie jest jedynym miejscem w powiecie gdzie takie osoby mogą liczyć na pomoc i wsparcie. Każda osoba, która potrzebuje takiej pomocy znajdzie ją np. w Ustroniu, Cieszynie, Strumieniu, Chybiu czy Górkach Wielkich. Nie zawsze musisz być sam ze swoim problemem – spróbuj skorzystać z pomocy.

 

AKTA

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-09-14 14:49:57
Boska Adela: z ciekawości, władze są tajne?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: