Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

''Trallala'' koncertowo

''Trallala'' to chór działający przy Polskiej Szkole Podstawowej w Czeskim Cieszynie. Uzdolnieni wokalnie uczniowie pod batutą Beaty Brzóski w niedzielne popołudnie wystąpili w katolickim Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Alejach Masaryka w Czeskim Cieszynie.

Rodzice, nauczyciele i znajomi w jeszcze świątecznej atmosferze wysłuchać mogli kolęd polskich, czeskich, angielskich, łacińskich i hiszpańskich. Chórowi akompaniował Andrzej Molin.

Chór „Trallala” powstał w roku 2004 przy Polskiej Szkole Podstawowej w Czeskim Cieszynie. Od tego czasu odniósł już szereg sukcesów. Największe z nich to m.in. złoty medal i zwycięstwo w kategorii sakralnej na Międzynarodowym Festiwalu „Mundi Cantant„ w Ołomuńcu w 2008 roku, I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Ludowej „Śląskie Śpiewanie” w 2008 roku, czterokrotnie (w latach 2008 – 2013) złota wstęga oraz specjalne nagrody – Ogólnopaństwowy Konkurs Chórów Dziecięcych „Vánoční akordy” w Ostrawie, złote wstęgi w Regionalnym Przeglądzie Chórów Dziecięcych w Orłowej (2008 – 2013), III nagroda w 32 Międzynarodowym Majowym Konkursie Chórów im. G.Dimitrowa w Warnie – Bułgaria w 2010, I miejsce w European Musik Festival for Young People Belgii (Neerpelt) w 2012, I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Macedonii (Ohrid) w 2013,m III nagroda w 35 Międzynarodowym Majowym Konkursie Chórów im. G.Dimitrowa w Warnie – Bułgaria w 2014. Ponadto prowadząca chór Beata Brzóska była jedną z dziesięciu nominowanych w konkursie „Tacy Jesteśmy”, o którym pisaliśmy. Chórzyści uświetniają szereg imprez nie tylko szkolnych, ale także miejskich, występują w salach koncertowych i w kościołach, a posłuchać ich pięknego śpiewu chętnie przychodzą nie tylko członkowie rodzin członków chóru, ale także inni miłośnicy chóralnego śpiewu.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: