Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Tragiczny wypadek w Pruchnej. Nie żyje rowerzysta

Wczoraj (28.11.2016) wieczorem na DW 938 w Pruchnej kierowca samochodu ciężarowego potrącił rowerzystę. 73-latek jadący na jednośladzie zmarł w wyniku obrażeń.

Do wypadku doszło wczoraj po 17.00 na ulicy Katowickiej w Pruchnej. - Ze wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą 44-letni mieszkaniec woj. małopolskiego potrącił rowerzystę jadącego w tym samym kierunku. Niestety, obrażenia, jakich doznał 73-letni mieszkaniec Pruchnej kierujący jednośladem okazały się śmiertelne. 44-latek był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wykonali oględziny pojazdów i miejsca wypadku. Szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniają teraz cieszyńscy kryminalni – informuje podkomisarz Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej Policji.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę a także ostrzegają pieszych i rowerzystów, aby zachowali ostrożność podczas poruszania po zmierzchu się na drogach. - Przypominamy również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym – dodaje rzecznik cieszyńskiej Policji.

red.

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

12
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-11-29 10:52:03
Herr Flick: I bądź tu se rowerzystą...
2016-11-29 11:47:35
Przepierón: Ciekaw jestem jak jest przyczyna wypadku, może kierowca też tak jak ten w Anglii co 2 minuty spoglądał na droge bo zmieniał dzwonek w swoim smartfonie, ale do tego prokurator nie dojdzie.
2016-11-29 12:59:32
marekdd: Przestrzegam tylko wszystkich przed wysuwaniem cudownych pomysłów typu: zakazać jazdy TIR-om lub zakazać jazdy rowerzystom. Poszkodowany sam był kiedyś kierowcą ciężarówki, więc znał problem również z tej drugiej strony i po prostu akceptował to ryzyko. Każdy kto tą drogą idzie lub jedzie zdaje (a przynajmniej powinien) sobie sprawę z ogromnego ryzyka z tym związanego. Na tej drodze w Pruchnej zginęło już kilka osób (a może i naście jakby dobrze policzyć). Powód prosty - brak utwardzonego, wyasfaltowanego pobocza i każdy kto idzie lub jedzie rowerem robi to po jezdni a nie po poboczu. Trzeba podać do publicznej wiadomości nazwiska osób, które tworzyły SIWZ poprzedniego remontu i osób, które to zatwierdziły. Trzeba zapytać gminę i radnych co robią w tej sprawie aby powstało tam pobocze, a jak nic to wymienić to całe towarzystwo.
2016-11-29 13:24:00
Anecia: Szkoda człowieka - i rowerzysty i TIR-owca. Pierwszy nie żyje a drugi ma traumę już do ostatnich swoich dni. Z ustaleniem winnego proponuję zaczekać. Może nim być przemęczony kierowca ciężarówki, ale może nim być sam rowerzysta. <br />Sama 2 tygodnie temu miałam w Pruchnej przygodę - o mały włos nie wpadł pod koła mojego samochodu rowerzysta - jechał sobie o godzinie 17.00 w zupełnych ciemnościach, bez światełka, bez odblasków, ubrany na czarno.... nawet nic w światłach się nie odbijało......
2016-11-29 15:20:38
erik: Jeśli nie miał oświetlenia rowerowego to sam sobie winien.-ale podobno na głupotę nie ma rady -a na brak wyobraźni chyba też.
2016-11-29 17:06:07
jozef: rowerzysta nie oświetlony jechał środkiem drogi w stanie nietrzeźwym. kierowca jest nie winny. dużo nie brakło a 10 minut prędzej został by rozjechany przez auto osobowe bo właściciel go w ostatniej chwili zauważył. dojechał do domu i nagle słyszy syreny... niech spoczywa w spokoju. a wy nie oceniajcie jak nie wiecie jak było...
2016-11-30 12:31:07
Dyzio111: jak widać na zdjęciu rowerzysta miał odblaskowa opaskę tuz pod siedzeniem, ale wydaje mi się ze dla kierowcy tira który jest dość wysoko to trochę za mało i nie widział tej opaski gdyż została zasłonięta przez jadącego rowerzystę
2016-11-30 21:14:03
krokusik: Tity powróciły i zaczną się wypadki. Ile trupów potrzeba, żeby to zmienić? 5, 10, 15? Po co jest dwupasmówka do Skoczowa i ekspresówka w kierunku granicy? Idiotom odpowiedzialnym za puszczenie tirów przez Pruchną życzę po ich śmierci wzwodu podczas otwarcia trumn na ich pogrzebach.
2016-12-01 10:01:03
marekdd: Właśnie przed takimi złotymi myślami o zakazie jazdy starałem się przestrzec. To zadajmy sobie pytanie takie - ilu trzeźwych zginęło w tych kilku (nastu) wypadkach??? Domagam się tylko utwardzonego, wydzielonego pobocza a reszta jest indywidualną odpowiedzialnością każdego użytkownika.
2016-12-01 10:03:40
Volvik: Nooooo....krokusik pokazałeś swoja inteligencję, niema co...<br />A co do Tirów na drodze przez Pruchną, to nikt tam nie puścił, tylko najzwyczajniej w świecie zakończyła się przebudowa węzła drogowego w Pawłowicach i droga o statusie wojewódzkim (DW 938) odzyskała swoją pierwotną przejezdność. <br />Póki co, niema prawnych podstaw aby zabronić Tirom ruchu na drodze o takim statusie. <br />Ps. A tak nawiasem, to co jest \&quot;Tir\&quot;??? :))). W kodeksie drogowym nie ma takiego pojęcia, więc jak można zakazać coś czemuś, skoro tego czegoś w ogóle nie ma???
2016-12-01 13:47:50
Równo-mierny: Jeździłem kiedyś regularnie tą drogą i często mijałem tą samą młodą rowerzystkę. Dziewczyna notorycznie jeździła pod prąd, ale nie sprawiała żadnego utrudnienia w ruchu. Bardzo często widząc większy samochód z przodu po prostu się zatrzymywała i schodziła na pobocze... Nie dziwię jej się wcale, przepisy przepisami, a wina leżąca po stronie innego uczestnika ruchu życia nie zwraca...<br />PS.<br />Volvik, nie ma, a jednak wszyscy interpretują to w ten sam sposób... taka sytuacja.<br />
2016-12-04 12:10:03
Volvik: Panie Równo-mierny, naprawdę....(?) No co Pan nie powie(?)... A to ci dopiero niespodzianka...:)))<br />Jestem pod wrażeniem tej niezwykle odkrywczej ostatniej uwagi...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: