Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Tradycja na niedzielę. Rodzinne warsztaty rzemiosła.

Trochę zapomniane, czasem niechciane, jeszcze do niedawna niemodne. Na szczęście coraz więcej osób wraca do dawnych technik, chce się ich uczyć i poznawać tradycje swojego miasta, regionu, kraju.
Cieszyński Zamek nie od dzisiaj udowadnia, że jest to instytucja, która prezentuje nie tylko współczesny design ale jest tutaj także miejsce dla tradycji. Ona nie musi kojarzyć się z nudą, skansenem i przyprószonymi prochem eksponatami – przekonuje Beata Mońka specjalista ds. komunikacji. W najbliższa niedzielę na Zamku rusza cykl weekendowych spotkań z rzemiosłem i ludźmi, którzy zarażają pasją tworzenia.
Świat zachwyca się rzemiosłem i ponownie je odkrywa. Dla jednych jest to fajny pomysł na to jak w tani i oryginalny sposób zrobić prezent. Dla innych to fantastyczny sposób na spędzanie wolnego czasu. W Polsce na szczęście są jeszcze osoby, które znają się na rzemiośle, którzy się nim zajmują i chcą się dzielić swoją wiedzą – dodaje Mońka.
 
A zdobyć ją będzie można biorąc udział w cyklu zajęć, które proponuje Zamek Cieszyn. Już w najbliższą niedzielę będzie można podpatrzyć jak powstają piękne obrazy malowane na szkle.
 
 
Malowanie na szkle to pierwsze zajęcia, ale organizatorzy zapraszają już na kolejne spotkania.
Haft krzyżykowy – to kolejny temat. Prezentować go będzie Łucja Dusek-Francuz - góralka z Istebnej, etnolożka, która w ubiegłym roku zdobyła tytuł „Ślązaka nad Ślązakami 2011”. w kolejną niedzielę 29 stycznia poznamy tajniki obróbki wełny, robieniu na drutach "kopytek", patchworkowi, oraz koronczarstwu. W lutym, przed Walentynkami będzie można upiec i udekorować własne wykonane pierniki
Opłata za uczestnictwo w warsztatach: 10 zł (osoby dorosłe), bezpłatny (dzieci do lat 7)
Zapisy na poszczególne zajęcia przyjmuje Tomasz Majorek, swój akces wystarczy zgłosić wysyłając emila pod adres - tmajorek@zamekcieszyn.pl
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: