Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Tour de Pologne - utrudnienia w Wiśle i Istebnej

W czasie Tour de Pologne, jednego z największych światowych wyścigów kolarskich, kolarze pojawią się w Wiśle i Istebnej. W tych dwóch miejscowościach na Śląsku Cieszyńskim odbędzie się część czwartego etapu, którego trasa prowadzi z Jaworzna do Szczyrku. W związku z tym mieszkańcy tych miejscowości będą musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Utrudnienia w Wiśle i Istebnej pojawią się 7 sierpnia, w związku z trasą 75. Tour de Pologne. Cała trasa czwartego etapu, która przebiega również przez powiat cieszyński prowadzi przez Jaworzno - Mysłowice - Imielin - Chełm Śląski - województwo małopolskie - Zasole Bielańskie - Wilamowice - Pisarzowice - województwo małopolskie - Kobiernica - Porąbka - Międzybrodzie Bialskie - Czernichów - Tresna - Żywiec - Pietrzykowice - Łodygowice - Rybarzowice - Buczkowice - Szczyrk - Wisła - Istebna – Wisła- Szczyrk.
- Uczestnicy wyścigu przejadą drogami wojewódzkimi nr 942 oraz 941 dwukrotnie – „pętla” będzie prowadziła przez Wisłę Malinkę, następnie przez Wisłę Czarne w kierunku Rezydencji Prezydenta RP Zamku w Wiśle, Kubalonkę, Wisłę Centrum do stacji PKP i z powrotem do Wisły Czarnego. Następnie uczestnicy wyścigu będą się kierować w stronę Szczyrku. Z uwagi na zabezpieczenie przez policjantów cieszyńskiej komendy całości trasy, informujemy mieszkańców o wystąpieniu czasowych utrudnień ruchu w związku z przejazdem uczestników wyścigu. Utrudnień należy spodziewać się w godz. 14:00 – 17:00, w zależności od przebiegu przejazdu. Wjazd peletonu uzależniony jest głównie od warunków atmosferycznych i średniego tempa jazdy kolarzy. Ruch na trasie wyścigu zostanie otwarty bezpośrednio po przejeździe peletonu – informują policjanci.
W związku z przebiegiem trasy czwartego etapu 75. Tour de Pologne, który w dniu 7 sierpnia 2018 roku będzie prowadził przez teren Śląska Cieszyńskiego, policjanci apelują do kierowców o taką organizację wyjazdów, aby przez miejsca wyznaczone do wyścigu przejeżdżać przed bądź po planowanym czasie zamknięcia drogi. W trakcie wyścigu i zamknięcia tras poszczególnych jego etapów zalecamy objazdy. Proszą również o zachowanie szczególnej ostrożności, rozsądku i stosowanie się do poleceń zarówno policji, jak i innych osób, wyznaczonych do zabezpieczenia wyścigu.

 

JŚ/red.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: