Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Tona zakrętek z Wisły

Już przeszło rok cała Wisła zaangażowana jest w zbieranie plastikowych nakrętek, z których dochód wspiera Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie.

Jak informują władze Wisły, akcja pod hasłem "Zakręć się na pomaganie" przynosi bardzo pozytywne efekty. Szkoły, przedszkola, restauracje, hotele i inni przedsiębiorcy, ale też osoby indywidualne, zebrały od stycznia do końca czerwca prawie 680 kg, a od początku trwania akcji ponad 1300 kg nakrętek.

- Warto wyróżnić tych, którzy najmocniej włączyli się w pomoc dla Hospicjum i zebrali najwięcej! Spośród placówek oświatowych największą ilość nakrętek dostarczyły Przedszkole nr 2 (ul. Wodna) - 154,1 kg, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 (ul. Kopydło) - 135,3 kg, Szkoła Podstawowa nr 5 (ul. Jawornik) - 128,2 kg. Wśród instytucji i przedsiębiorstw najwięcej zebrano w Urzędzie Miejskim w Wiśle, Willi Amalia i Ślązaczka oraz Hotelu Ogrodzisko. Mocno zaangażowały się też osoby indywidualne, z czego najbardziej Anna Lazar, Anna Poloczek, Amalia Cicha oraz Barbara Kędzior – podają władze.

Zbiórka trwa nadal – do Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu (w budynku Domu Zdrojowego) można nadal przywozić worki czy pudełka z nakrętkami.

Czytaj również:

Tony nakrętek

Zbieraj zakrętki

Urząd zbiera nakrętki

Z Wisły płynie rzeka nakrętekred.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: