Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Tona książek już rozdana - 60 kg trafiło do Biblioteki

W marcu dobiegł końca konkurs 'Tona książek do rozdania', którego organizatorem był portal nowowydane.pl. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: ''instytucje'', ''placówki'' oraz ''osoby indywidualne'' i polegał na zebraniu jak największej liczby głosów internautów.

Najostrzejsza rywalizacja o książki miała oczywiście miejsce w kategorii „instytucje”, w której wzięło udział ponad 200 bibliotek i szkół z całej Polski.  W tej kategorii Biblioteka Miejska w Cieszynie zajęła miejsce szóste z łączną ilością 47 584 głosów. Mimo tak solidnego wsparcia ze strony internautów, którym niewiele instytucji w kraju mogło się poszczycić,   nie wystarczyło to, by otrzymać od portalu nowowydane.pl książek.

Szczęśliwie w kategorii „placówki”, zaszczytne III miejsce zajęło Koło nr 2 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej „Mały Jaworowy” w Cieszynie z łączną ilością 9 381 głosów. Wygrane w konkursie   50 kilogramów książek Koło nr 2 MZC przekazało w darze cieszyńskiej Bibliotece. Podobnie uczyniła pani Mariola Sufa, kierowniczka Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów Biblioteki Miejskiej, przekazując do miejskiego księgozbioru swoją wygraną – 10 kg książek za zajęcie III miejsca w kategorii „indywidualni”.

Dyrekcja cieszyńskiej Biblioteki składa serdeczne podziękowania Kołu nr 2 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej i Pani Kierownik Marioli Sufa za piękny gest. To dzięki ich zaangażowaniu Biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór o ponad 200 pozycji książkowych  z zakresu literatury pięknej dla dzieci i dorosłych, krajoznawstwa i podróżnictwa, a także słowniki do nauki języków obcych dla dzieci i dorosłych, w tym również popularnego ostatnio języka chińskiego! Część książek już wkrótce trafi do rąk czytelników filii Biblioteki, pozostała część wygranej będzie dostępna w siedzibie głównej instytucji zaraz   po zakończeniu remontu, tj. od października br.

Oczywiście bibliotekarze za naszym pośrednictwem  dziękują również wszystkim osobom zaangażowanym w głosowanie, dzięki którym miło było patrzeć, jak licznik wsparcia z każdym dniem rośnie.

(red) 

źródło: ox.pl/mat.pras.
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: