Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Tomasz Pustówka z Srebrnym Krzyżem Zasługi

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą, wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym działaczom polonijnym. Wśród uhonorowanych znalazł się Tomasz Pustówka, wiceprezes Kongresu Polaków w RC.

To ważna chwila, gdy można podziękować, w imieniu Ojczyzny, rodakom rozsianym po całym świecie, nie tylko za utrzymywanie polskości własnej, ale też za działania na rzecz polskości, kultury polskiej, promocji Polski na świecie – powiedział prezydent podczas piątkowej uroczystości.

Bronisław Komorowski wyraził przekonanie, że z sumy osiągnięć każdego z odznaczonych powstaje dobry obraz Polski w oczach świata. Zdaniem prezydenta nowe pokolenie, które w ostatnich latach zyskuje coraz większy wpływ w środowiskach polonijnych, jest już nie tylko przywiązane do pielęgnowania tradycji i kontaktów z krajem. Młodzi ludzie sukcesu bezinteresownie promują obraz Polski nowoczesnej, nie bojącej się wyzwań. Angażując się w organizację koncertów, czy wystaw popularyzują polską kulturę w krajach, w których mieszkają.

W Dniu Polonii i Polaków za Granicą prezydent wręczył państwowe odznaczenia 21 osobom. Tomasz Pustówka otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi. W uroczystości wzięli udział szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski, szef BBN Stanisław Koziej, ministrowie i doradcy prezydenta. Zebrani wysłuchali koncertu w wykonaniu Akademickiej Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lwowskiej.

Głos Ludu - Gazeta Polaków w Republice Czeskiej

źródło: Głos Ludu
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: