Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cisza! Matura!

116 abiturientów skoczowskiego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących punktualnie o godzinie 9.00 przystąpiło do pierwszego egzaminu maturalnego. Dzisiaj w całej Polsce rozpoczęła się matura. Jako pierwszy uczniowie piszą język polski.
Aż siedem sal przygotował skoczowski Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących dla piszących egzamin maturalny. Nic dziwnego, oprócz uczniów, którzy do tej pory uczęszczali do szkoły przy ul. Góreckiej, maturę piszą tutaj również abiturienci, który uczyli się w liceum przy ul. Bielskiej. Jak tłumaczy Tadeusz Gaś, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, - od września jesteśmy zespołem szkół, ze względów organizacyjnych, wynikających z procedury zachowania tajności, egzamin musi być w jednym budynku. Nie jestem w stanie tych arkuszy przewieźć tam, muszę być cały czas tutaj na miejscu.
 
W skoczowskiej szkole do egzaminu przystąpiło w sumie 116 osób. Rano do szkoły kurier przywiózł arkusze maturalne, przed godziną dziewiątą zostały wydane komisji maturalnej.
 
 
Uczniowie na napisanie matury mają 170 minut. W starej maturze mieli pięć godzin, ale też teraz jest mniej do napisania. Co roku staramy się ich dobrze przygotować, jestem o nich spokojny, mam nadzieję, ze mnie nie zawiodą – dodaje z uśmiechem Gaś.
 
Młodzież lekko poddenerwowana ale z uśmiechami wchodziła na salę egzaminacyjną. Zestaw długopisów, dokument tożsamości i wiedza w głowie. Nic więcej wnieść na salę nie można – mówią uczniowie.
 
 
We wtorek o 9.00 abiturienci pisać będą egzamin z matematyki, to poziom podstawowy. O godzinie 14.00 rozpocznie się matura z matematyki w poziomie rozszerzonym.
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: