Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Tomasz Bujok: widzę mocną dyscyplinę u mieszkańców Wisły

Podobnie jak w innych miejscowościach, również w Wiśle Urząd Miasta jest nieczynny dla klientów. Urzędnicy jednak pracują normalnie, załatwiając różne sprawy mieszkańców elektronicznie. Jak przyznaje Tomasz Bujok, burmistrz "Perły Beskidów", do takiej formy kontaktu przyzwyczajają się także sami mieszkańcy.

Jeszcze w pierwszym tygodniu tych zgłoszeń wpływało do nas niewiele, ale teraz mamy ich coraz więcej. Pracujemy płynnie, więc być może w pewnym momencie będziemy mogli się całkiem przestawić na taki sposób funkcjonowania. To powinno ułatwić nam i naszym mieszkańcom kontakt - mówił wczoraj (9.04) Tomasz Bujok w trakcie wideokonferencji prasowej. 

Włodarz gminy pod Baranią Górą mówił także o stosowaniu się mieszkańców oraz... turystów do wprowadzonych ograniczeń i restrykcji. - Zakaz wstępu do lasu dotyka szczególnie te osoby, które akurat mieszkają w jego sąsiedztwie. Patrząc jednak na to, jak Wisła wygląda w weekendy, widzę bardzo mocną dyscyplinę jedynie u mieszkańców. Na szlakach turystycznych można spotkać wielu turystów, którzy najczęściej przyjeżdżają z innych miejscowości z powiatu czy województwa. Dlatego też po części rozumiem decyzje, które zostały podjęte - podkreślał Bujok. 

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-10 13:14:16
donekT: KLIENTÓW!!! Panie Tomku... Nie nauczyli jeszcze Pana, że Urząd Miasta to JEDNOSTKA POMOCNICZA SAMORZĄDU, który tworzą MIESZKAŃCY. To Mieszkańcy w urzędzie są GOSPODARZAMI!!!! Taka persona jak Pan powinna o tym wiedzieć, wykształcona i od lat obracająca w samorządowych rolach. Jak można zauważyć, POSPOLITA CIEMNOTA jest powszechna wśród poszczególnych elyt politycznych, które o zgrozo przedstawiają się jako samorządowe. Szkoda tylko, iż te elyty często przez samorząd rozumieją SIEBIE. Do tego jest WIELKI PIĄTEK, zatem na znak solidarności z Protestantami, Urzędy w regionie nie powinny w ogóle funkcjonować.
2020-04-10 13:18:38
donekT: Osobiście uważam, iż WIZUALIZACJA pierwszej wiślańskiej inwestycji, której sprzeciwia się sporo Mieszkańców, bardziej nadawałaby się jako tło dla wystąpień Pana Burmistrza. Na przyszłość proszę pamiętać, że SAMORZĄD to nie SKLEP, a Mieszkańcy to nie klienci.
2020-04-10 17:10:18
Ondraszku: donekT - oprócz tego wszystko u Ciebie dobrze? Jakbyś z uwagą, choć minimalną, przeczytał artykuł, to mógłbyś zauważyć, że słowo "klientów", które tak Cię wzburzyło, to słowo dziennikarza, w cytacie burmistrza takiego słowa nie ma :) Skoro już się tak powołujesz na Wielki Piątek, to wyluzuj przynajmniej w ten dzień :)
2020-04-10 17:46:18
wladib: Ondraszku - donekT musi się nauczyć czytać , potem rozumieć to co czyta, potem następne kroki stawiać w edukacji ale pod żadnym pozorem samemu nie wypowiadać się o ciemnocie a zwłaszcza dzisiaj !
2020-04-10 19:15:19
donekT: Otóż to;) Odpowiedzialni, kompetentni powinni być bardziej uważni, jakie treści przekazują mediom. Dziennikarz to nie rzecznik prasowy. Lokalnym przedstawicielom Ancien Régime, których reakcje są jak najbardziej mile widziane, wspominane i komentowane, jak zawsze, bardzo dziękuję za wnikliwą lekturę moich wypowiedzi. Tych bardziej dociekliwych odsyłam do KONSTYTUCJI. Z okazji obecnego okresu życzę, aby SAMORZĄD był powszechnie traktowany jako wspólnota Mieszkańców, a nie lokalnych elyt, jak to dziś często wygląda. Oby przynajmniej część z tego, co napisałem, pozostało w świadomości. Jeżeli komuś skoczyło ciśnienie, zawsze może upuścić sobie nieco krwi- czas sprzyja...
2020-04-10 20:36:37
utopiec: "Urzędnicy jednak pracują normalnie, załatwiając różne sprawy mieszkańców elektronicznie...." Lepiej późno niż wcale.
2020-04-11 19:43:35
jula: Panie burmistrzu ma Pan coś ze wzrokiem,źle Pan widzi.Mówi pan,że jest dyscyplina jesli chodzi o mieszkańców.Nawet nie zdaje sobie pan sprawy z faktu ile ludzi jeździ na rowerach,ile biega,ile (mnóstwo) samochodów na obcych tablicach,nie chodzi i sląskie ale z różnych województw kraju.Gdzie straz miejska,gdzie policja.Chyba Pan jako włodarz miasta decyduje o tym jakie obowiązki ma straz miejska i jak powinna działać.Zapewne niema pan wpływu na prace Policji ale może pan chyba poprosić aby zainteresowali się tymi rowerzystami czy kierowcami innych województw.Weź pan sobie przykład z Zakopanego.Albo zakazy dotyczą wszystkich albo nikogo,chyba,ze też pan uważa,ze sa ludzie lepszego i gorszego sortu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: