Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Tomasz Bujok: chcemy, aby całe MŚJ odbyły się u nas

W trakcie wtorkowej (5.05) wideokonferencji prasowej burmistrz Tomasz Bujok ponownie odniósł się do Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym, które mają się odbyć w Polsce w lutym przyszłego roku. Wszystko wskazuje na to, że impreza zostanie zorganizowana w naszym regionie.

O ponownym przeniesieniu młodzieżowego czempionatu (tym razem z Zakopanego do Wisły, Istebnej i Szczyrku), pisaliśmy w ubiegłym miesiącu: 

Inwestycją, która warunkuje możliwość rozgrywania dyscyplin biegowych na Kubalonce, jest montaż systemu naśnieżania. - Z tego, co wiem, kilka firm wykonujących tego typu systemy pojawiło się na obiektach, sprawdziły, jakie prace są niezbędne do wykonania, jakie są uwarunkowania terenowe. Optymizmem więc napawa fakt, że jest zainteresowanie ze strony wykonawców - to gwarantować może odpowiednią cenę, a możliwe że nawet termin zakończenia robót - mówił Tomasz Bujok. 

Burmistrz "Perły Beskidów" odniósł się też do różnych koncepcji organizacji imprezy. - Mówi się o tym, żeby skoki i kombinacja norweska odbyły się u nas, a biegi narciarskie w Zakopanem. My jednak będziemy chcieli, aby te biegi też u nas się odbywały. Zobaczymy, jaką decyzję podejmie FIS - zaznaczał. 

Zdaniem samorządowca najważniejsze jest jednak zaufanie na linii Polski Związek Narciarski - FIS. - Nie chcemy jednak doprowadzić do sytuacji, w której zobowiązujemy się do pewnych rzeczy, których ewentualnie nie bylibyśmy w stanie spełnić. To dla nas kluczowe, bo patrząc na kilka ostatnich lat widzimy, jak ważne jest wywiązywanie się z obowiązków w stosunku do FIS - mówił Tomasz Bujok. 

O kwestii zaufania w perspektywie organizacji mistrzostw mówił nam też Apoloniusz Tajner w listopadzie ubiegłego roku

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-07 20:16:52
wyśmienity cwaniaczek: a ja bym chciał aby ronaldinio przeprowadził się do HAŻLACHA a rydzyk został JECHOWCEM !!!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: