Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Mistrzostwa Świata Juniorów wrócą w Beskidy? "Jestem na 90% pewien, że tak"

Jak przyznał burmistrz Wisły na dzisiejszej (9.04) wideokonferencji prasowej, jest bliski pewności, że przyszłoroczne Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym wrócą do Wisły, Istebnej i Szczyrku. Nagły zwrot akcji wynika z problemów, jakie Zakopane ma z modernizacją Średniej Krokwi.

Wyjaśnijmy: w sobotę (4.04) na łamach Przeglądu Sportowego Sebastian Danikiewicz (dyrektor zakopiańskiego COS-u) mówił, że termin zakończenia remontu Średniej Krokwi wyznaczony jest na 30 czerwca 2021 roku. Wykonawca jednak poinformował, że jeśli ma przyspieszyć prace na budowie, potrzebuje dodatkowych pieniędzy. Na to szans nie ma, bowiem inwestycja jest finansowana głównie z państwowych środków.

Dlatego okazję chce wykorzystać Szczyrk, Istebna i Wisła. - Zmieniliśmy harmonogram przygotowywania decyzji administracyjnych. Pod tym względem chcemy przyszykować się, aby kluczowe sprawy sfinalizować do końca czerwca, a nie do końca roku, jak pierwotnie zakładał plan. W 2019 roku została podpisana umowa z Ministerstwem Sportu oraz Centralnym Ośrodkiem Sportu na finansowanie tej inwestycji. Kwota ministerialna to 7 mln złotych, natomiast wkład własny w tym przypadku to ponad 8,5 mln. Te ruchy dotyczą ośrodka biegowego na Kubalonce. Przesunięcia w budżecie pozwolą nam na czas zaopatrzyć go w system naśnieżania tras - mówi na łamach portalu skijumping.pl Tomasz Laszczak, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku. 

Doniesienia te potwierdził dziś Tomasz Bujok, burmistrz Wisły. - Z dyrektorem Laszczakiem jesteśmy w stałym kontakcie, współpracujemy również z dyrektorem COS w Warszawie, z którym miałem okazję się poznać i przedyskutować te tematy - przyznaje włodarz "Perły Beskidów". 

Na jakim etapie jest obecnie inwestycja na Kubalonce? - Projektanci obecnie są w terenie, aby dopracować szczegóły samego projektu i uzyskać pozwolenie na budowę systemu odwodnienia. W mojej ocenie jest to bardzo możliwe i realne. Spotkaliśmy się też z Marcinem Ślękiem z Zarządu Powiatu Cieszyńskiego i naczelnikiem wydziału architektury starostwa powiatowego - oni obaj zaoferowali szybkie procedowanie tego postępowania. To daje nadzieję na pozytywne zakończenie. Na dziś, jestem w 90% przekonany, że całe Mistrzostwa Świata Juniorów odbędą się w Wiśle, Szczyrku i Istebnej - mówi Bujok. 

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: