Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Toccata dla Nikoli

W sobotę 8 czerwca 2013 r. (sobota) w Hażlachu odbędzie się II Koncert Charytatywny, pt. ''Hażlach spełnia marzenie Nikoli''. Przypomnijmy, że, bohaterką tegorocznego koncertu w Hażlachu jest 10-letnia Nikola Gościniak, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Choroba pozbawia ją możliwości samodzielnego poruszania, ale mimo tego dziewczynka nie poddaje się i każdego dnia udowadnia, że warto cieszyć się życiem.

Nikola uwielbia zwierzęta, w domu ma ukochanego psa, lubi też pływać i nurkować. Marzy o spotkaniu i pływaniu z delfinami.  Mamy nadzieję, że dzięki charytatywnemu koncertowi "Hażlach spełnia marzenie Nikoli" oraz ludziom dobrej woli już niedługo uda się nam spełnić to marzenie.

Chcąc pomóc w spełnieniu marzenia Nikoli można wpłacić pieniądze na konto Fundacji Mam Marzenie: 26 1050 1445 1000 0022 7647 0461 z dopiskiem Katowice, Nikola, pływanie z delfinami. http://www.mammarzenie.org/marzyciel/11670,5,plywanie-z-delfinami
   
Kolejną gwiazdą, która zaśpiewa dla Nikoli jest Conrado Yanez, finalista programu muzycznego „Must Be The Music- Tylko Muzyka”. Wokalista  urodził się  8 kwietnia 1960 na Filipinach. Do Polski przyjechał w 1995 roku. Od tamtej pory mieszka w Katowicach, gdzie założył rodzinę.

Pierwsze lata w kraju poświęcił pracy w gastronomii, dorywczo zajmując się obsługą imprez okolicznościowych. Przy okazji wykonywania swej pracy, wielokrotnie otrzymywał sygnały mówiące o tym, że jest kimś zdecydowanie więcej niż zwykłym muzykiem. Aby w pełni zweryfikować przychylne opinie, w 2011 roku postanowił wziąć udział w programie MUST BE THE MUSIC- TYLKO MUZYKA.   Przebojem pokonał kolejne etapy programu, docierając aż do samego finału. Ostatecznie, po wykonaniu piosenek Louisa Armstronga, Joe Cockera oraz Elvisa Preleya, zajął 2 miejsce, zdobywając głosy i serca wielu tysięcy Polaków.

 W 2012 r. Conrado Yanez nagrał w studiu muzycznym „No Fear Records” w Rybniku cover piosenki pt. „We are the world”.  Artyście podczas  nagrania towarzyszyła grupa wokalna „Toccata” ze Szkoły Podstawowej z Pogwizdowa. Dziewczynki zostały przygotowane do wykonania tego utworu przez Alicję Madecką, która jest kierownikiem muzycznym zespołu.

Zobacz teledysk do utworu „We are the world”:

 Podczas tegorocznego koncertu dla Nikoli ponownie będzie można usłyszeć „Toccatę”, która zaśpiewa piosenki z nowego repertuaru. Zespół  „Toccata” w lutym 2012 r. zaśpiewał dla Laury Księżniczki Cieszyńskiej. W  czerwcu 2012 r.  wystąpił dla Kubusia. W tym roku wykona piosenki dla Nikoli.

Organizatorami tej akcji charytatywnej są: Gmina Hażlach oraz Fundacja Mam Marzenie. Akcji tej patronuje portal OX.pl.  Koordynują przygotowania do koncertu: Jarosław Pieczonka, Radny Gminy Hażlach oraz Kuba Marcjasz, wolontariusz Fundacji Mam Marzenie.

Czytaj także:
- Hażlach spełnia marzenie Nikoli 

- Tomasz Zółtko na koncercie marzenie Nikoli

- Piotr Żyła pomaga spełnić marzenie Nikoli

   
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: