Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

To wyjątkowe osobowości Strumienia

Każdy z nas jest wyjątkowy, jednak istnieją ludzie, którzy ubarwiają nasza codzienność. Takie osobowości są w Strumieniu. Uwieczniono je w najnowszej publikacji „Portrety niezwyczajne”.

„W każdym człowieku tkwią osobliwości, każdy zapisuje w sobie zdarzenia, które z biegiem czasu nabierają nowych znaczeń. I to, co teraz jest zwyczajne, po latach okazuje się… niebywałe.”
 
W minionym tygodniu w ratuszu odbyła się prezentacja najnowszej książki z serii "Rewizyty” pt. „Portrety niezwyczajne”.
 Ks. Oskar Kuśka, Anastazja Żur, Krzysztof Wójtowicz, Józefa Greń, Karol Duda, Władysław Duda, Jan Bochenek i Bogdan Krzyżewski, to postacie nieodłącznie związane z historią gminy Strumień.

Spotkanie poświęcone zostało ich wyjątkowym osobowościom i talentom, dzięki którym wywarli oni piętno na naszej teraźniejszości w różnych sferach życia. O książce „Portrety niezwyczajne” opowiedział Mirosław Siemiński Redaktor Naczelny Nowej Formacji. Nie brakowało ciekawych rozmów i wspomnień, którymi dzielili się sami bohaterowie książki jak i obecni na wydarzeniu goście – relacjonuje gmina Strumień.
 
Wydarzenie podsumowali i własnymi spostrzeżeniami podzieli się z uczestnikami Burmistrz Strumienia Anna Grygierek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Greń. Wydarzenie zorganizowała Macierz Ziemi Cieszyńskiej Koło w Strumieniu przy współpracy z Gminą Strumień.

Książka jest dostępna w strumieńskiej księgarni.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: