Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

„To na pewno podnosi poziom trudności”

Już jutro czeka załogę ORLEN Rally Team pierwszy sprawdzian podczas tegorocznego Rajdu Nowej Zelandii. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak mają za sobą dwudniowe przygotowanie do rywalizacji. Jak oceniają trasę?

Kajetan Kajetanowicz oraz Maciej Szczepaniak odpuścili ostatnie trzy rajdy w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata (WRC 2), ale ustronianin nadal plasuje się wysoko w klasyfikacji generalnej, ponieważ zajmuje 4. pozycję. Okazja do powiększenia dorobku punktowego nadarzy się w najbliższy weekend – załoga ORLEN Rally Team przystąpi do Rajdu Nowej Zelandii. Biało-czerwoni przez ostatnie dwa dni testowali trasę. - Szczególnie ten drugi dzień dał nam namiastkę tego, co może czekać nas podczas rywalizacji, która toczyć się będzie na krętych i być może też bardzo błotnistych odcinkach – przyznaje Kajetanowicz.

- Na odcinkach mamy szybkie partie, ale zdecydowanie więcej będzie trudnych technicznie, źle wyprofilowanych zakrętów. Na żadnym rajdzie nie spotkałem się z taką ich liczbą. To na pewno podnosi poziom trudności, bo nie wszystko możemy zaznaczyć w naszych notatkach, a do rywalizacji staniemy z kierowcami, którzy te trasy znają doskonale – ocenia ustronianin. Załogę ORLEN Rally Team czeka pierwszy odcinek specjalny już w czwartek (o godz. 7:08 czasu polskiego), ale liczący niecałe dwa kilometry.

Klasyfikacja generalna WRC 2:

1. A. Mikkelsen (NOR) 109 pkt.
2. E. Lindholm (FIN) 89
3. Y. Rossel (FRA) 80
4. K. Kajetanowicz 76
5. N. Gryazin (ANA) 70
6. C. Ingram (GBR)

 

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: