Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

„To był kolejny niesamowity sezon zagranicznych wyzwań u boku Darka"

Dariusz Poloński oraz Łukasz Sitek podsumowują 2021 rok. Jaki był dla zabrzańsko-ustrońskiej załogi, która reprezentowała biało-czerwone barwy na arenie międzynarodowej?

Dariusz Poloński oraz Łukasz Sitek rywalizowali m.in. w Rajdowych Mistrzostwach Europy 2021, gdzie wzięli udział w sześciu rundach. Biało-czerwoni wystąpili w Rajdzie Polski, Łotwy, Rzymu, Czech, Węgier, a na zakończenie rywalizowali w Rajdzie Wysp Kanaryjskich.

- Za nami naprawdę pracowity sezon, ale każdy z tych dziesięciu rajdów, w Polsce i w Europie, dał nam ogromną satysfakcję. W trzecim roku startów w Abarth Rally Cup sięgamy najcenniejszą koronę pucharu, jednak równie mocno cieszy wynik w ERC2, gdzie o podium walczyliśmy z rywalami w wielu mocniejszych samochodach – przyznaje Poloński.

 - To był kolejny niesamowity sezon zagranicznych wyzwań u boku Darka. Cenne kilometry i zdobyte doświadczenie to wartość, którą ciężko przecenić. Cieszę się, że na arenie międzynarodowej mogliśmy reprezentować naszych partnerów i wspólnie z nimi świętować sukcesy w sezonie 2021 – dodaje Sitek.

Jakie sukcesy odniosła zabrzańsko-ustrońska załoga? Podczas 77. Orlen Rajdu Polski sięgnęła po pierwsze zwycięstwo w pucharze. Poloński oraz Sitek pięciokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium w ramach Rajdowych Mistrzostw Europy. W końcowej klasyfikacji generalnej, po zaciętej walce na krętych i górzystych drogach Wysp Kanaryjskich, uplasowali się na 3. pozycji.

- Nie brakowało też trudniejszych chwil, ale cały zespół wykonał świetną pracę. W sezon 2022 wchodzimy mocno zmotywowani i z nową energią. Dziękuje wszystkim, którzy nas wspierali i przez cały rok trzymali mocno zaciśnięte kciuki – dodaje Poloński.

 

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-01-16 12:42:03
Gigi13: Dobry sezon :) powodzenia w nowym :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: