Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

To będzie duża inwestycja

Cieszyński Ratusz ogłosił przetarg na budowę wielopoziomowego parkingu. Obiekt ma stanąć przy ul. Liburnia 2. Oferty można składać do 28 grudnia br.

- Parking zlokalizowany zostanie na obszarze położonym pomiędzy ul. Zamkową od zachodu, ul. Liburnia od północy, terenem należącym do Leroy Merlin od zachodu oraz terenem kolejowym będącym we władaniu PKP od południa – zaznaczono w dokumentacji projektowej.

Obiekt ma powstać w formule Parnerstwa- Prywatno- Publicznego. Przewidywana liczba miejsc dla samochodów – 300. To jednak będzie podlegało dialogowi. 

Cieszyn rozważa budowę parkingu zamkniętego albo otwartego – ostateczny rodzaj zostanie wybrany na późniejszym etapie. - Lokalizacja ma potencjał parkingowy. Położona jest w dolinie rzeki Bobrówki, która łączy i prowadzi główne drogi obsługujące komunikacyjnie dzielnice: Śródmieście i Liburnię podkreślono w dokumentacji. Koszt takiej inwestycji to około 30 mln złotych.

O budowie parkingu wielopoziomowego w Cieszynie mówi się od wielu lat. O tego typu rozwiązaniach wspomniano już w Strategii Rozwoju Miasta Cieszyna na lata 2010-2020. Na lokalizację parkingów strategicznych wskazano również w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Cieszyna w 2013 roku.

Wykonywane były wówczas opracowania i koncepcje parkingów w konkretnych lokalizacjach m.in. takich jak: teren poniżej kościoła „Elim” przy ul. Michejdy (parking na około 96 miejsc, szacunkowy koszt budowy około 7 mln zł), teren byłego amfiteatru (parking na około 126 miejsc, szacunkowy koszt budowy około 9 mln zł), parking u zbiegu ul. Miarki i 3 Maja.

(ach)

 

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-12-08 16:38:26
RysiekK22: zablokować to szkodnictwo . Powody 2 są: 1szy to szkodliwość takich "inwestycji " z punktu widzenia Słusznej Polityki Transportowej ( bo generują inwazję ałtkową na centrum ) , powód 2 to potrzeba rewitalizacji w przyszłości północnego brzegu Bobrówki by stał się atrakcyjną Przestrzenią Publiczną ( np. bulwary )
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: