Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nagłośnienie i zegary na stacjach kolejowych

PKP Polskie Linie Kolejowe cały czas prowadzą prace modernizacyjne, które mają poprawiać bezpieczeństwo i  komfort podróżnych. Właśnie podało do wiadomości, że na trasie z Katowic w Beskidy zamontowane zostaną głośniki i zegary. Dotyczy to stacji i przystanków: Chybie Mnich, Zaborze, Pierściec, Skoczów Bajerki i Skoczów. Wartość prac zleconych przez PKP PLK to 4,7 mln zł netto.

Podróżujący pociągiem z Katowic w Beskid Śląski skorzystają z dodatkowych ułatwień. Na stacjach i przystankach: Chybie Mnich, Zaborze, Pierściec, Skoczów Bajerki i Skoczów przewidziano montaż głośników, zainstalowane zostaną zegary. Oprócz zegarów i nagłośnienia planowana jest też zabudowa czujników ruchu pociągów, koniecznych do zapewnienia prawidłowego działania elementów systemów dynamicznej informacji pasażerskiej.

Nowe rozwiązania podnoszą poziom obsługi podróżnych i zachęcają do korzystania z kolei. Kolejne inwestycje realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z Krajowego Programu Kolejowego zwiększają komfort obsługi pasażerów również w zakresie informacji. Wszystko po to, by pasażer otrzymywał szybką i rzetelną informację na temat kursowania pociągów. Ten projekt pozwoli dostarczyć podróżnym potrzebne informacje na stacjach i przystankach na linii do Wisły – czytamy na stronie PKP PLK.

Spółka Akcyjna PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę z wykonawcą na realizację zadania pn.: „Zaprojektowanie, dostawa i zabudowa urządzeń Centralnego Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej na linii kolejowej nr 157 na odcinku podg. Bieniowiec – Skoczów” w ramach projektu „Zabudowa Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej – Etap I”. Inwestycja realizowana jest ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPOiZO). Zakończenie prac przewidziano na I kwartał 2025 roku.

Jak informuje Spółka jednocześnie prowadzone są postępowania przetargowe na wyłonienie wykonawców zadań obejmujących montaż informacji pasażerskiej na liniach Skoczów – Cieszyn i Goleszów – Wisła.

Bądźmy dobrej myśli, że na te ułatwienia poczekamy krócej niż na odtworzenie linii na odcinku Skoczów – Cieszyn, czy modernizacji linii Goleszów – Wisła.

AK, PKL

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-12-07 20:07:06
góry: jak zapowiadają na Pkp w Skoczowie przyjazdy i odjazdy to słychać na Górnym Borze aż przy stawach to mieszkańcy osiedla na Targowej mają niezły cyrk i maja mieć jeszcze większy. niech lepiej ogarną zamykanie szlabanów bo 3 minuty przed przyjazdem pociągu to jest za dużo.
2023-12-08 07:55:23
paulus601(dawny paulus60): Dla oczekujących przed szlabanem 3 minuty to dużo. To jest po to, aby w przypadku utknięcia samochodu na torze było wystarczająco dużo czasu na jego usunięcie i wyhamowanie pociągu zanim dojedzie do przejazdu. Mało takich przypadków było? A i tak nie zawsze udało się przepchnąć zdefektowane auto.
2023-12-08 09:36:09
Marx.: to może 5 minut warto wprowadzić? albo 15? a tak na poważnie to ja radziłbym migusiem uciekać z auta które utknie między szlabanami, 30 sekund powinno każdemu wystarczyć, to z rezerwą na zabranie kluczyków i telefonu - PKP blokuje niepotrzebnie ruch drogowy w całej Polsce pewnie, partyjni pomazańcy przy kolejowym orycie wymyślają kolejne dupochrony, ulubiona firma PiS-u Newag wyłącza z użycia własne pociągi aby sobie zapewnic monopol na serwis, służby specjalne niby o tym wiedza ale nic nie robią itd, itp - burdel panie, jeden wielki PIS-i BURDEL
2023-12-08 14:52:53
Bugs: Marx: nie utyskuj, od poniedziałku lepszy nierząd będzie miał możliwość się wykazać i pokazać prawdziwą demokrację, jak na razie to postawili jedynie KLO(s)CKA wiatrakowego.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: