Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Tłumy na spotkaniu z Mistrzem Świata

Ponad pół tysiąca mieszkańców Czeskiego Cieszyna przybyło we wtorek 20 lipca do sali posiedzeń czeskocieszyńskiego ratusza zobaczyć swojego sławnego rodaka, mistrza świata w hokeju - Petra Gřegořka.

Na spotkanie ze sławnym mieszkańcem zaolziańskiego grodu przybyli wszyscy fani hokeja od przedszkola do Oldboja. Każdy mógł sfotografować się z pucharem Mistrzostw Świata lub zdobyć autograf samego mistrza rodem z Cieszyna. – Jak się okazuje, hokej jest ogromnie popularną dyscypliną sportu. Szkoda że pomimo tego, że Cieszyn posiada piękne lodowisko władze miasta i MOSiRu nie widzą w nim miejsca dla hokeja - mówi z żalem Janusz Chrapek, zawodnik Czarnych Panter, amatorskiego zespołu hokeja z Cieszyna. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, zawodnicy z Cieszyńsko-Jastrzębskiego stowarzyszenia przygotowują od nowego sezonu amatorską ligę hokejową... w Czeskim Cieszynie.

Petr Gřegořek urodził się 28 maja 1978 roku w Czeskim Cieszynie. Swoją karierę w ekstralidze rozpoczął w 1997 roku w zespole HC Vítkovice Steel, później grał kolejno w HC Oceláři Třinec oraz HC Vsetín. Najwięcej występów w czeskiej ekstraklasie zagrał z drużyną České Budějovice w której grał w latach 2005-2010. W tym roku został wybrany do reprezentacji Czech na Mistrzostwa Świata hokeja w Niemczech. Zagrał w meczu przeciwko Francji w którym zdobył jednego gola w barwach narodowej reprezentacji.

Przemysław Loseźródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: