Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

TKB zainaugurowane

Wczoraj, 25 lipca w Wiśle zainaugurowano 52. Tydzień Kultury Beskidzkiej. Festiwal folkloru w Amfiteatrze im. Stanisława Hadyny tradycyjnie otworzył burmistrz Wisły Tomasz Bujok.

Już przed południem pierwsze dźwięki muzyki folklorystycznej rozbrzmiały na „małej scenie” na Placu Hoffa. Mimo deszczu frekwencja dopisała. Po południu ulicami centrum przemaszerował barwny korowód zespołów, który przez rynek dotarł do Amfiteatru, w którym oficjalnie rozpoczęto trwający dziewięć dni Tydzień Kultury Beskidzkiej. – 52. Tydzień Kultury Beskidzkiej uważam za otwarty. Życzę miłej zabawy – tymi słowami burmistrz Wisły Tomasz Bujok oficjalnie rozpoczął wielkie święto folkloru. – Zapraszamy Państwa na muzyczną podróż dookoła świata w dziewięć dni – dodał Leszek Miłoszewski, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej, szef Komitetu Organizacyjnego TKB.

Na deskach Amfiteatru im. Stanisława Hadyny w pierwszym koncercie w ramach TKB zaprezentowali się: „Tkocze”, „Mała Wisła” i „Wisła” z Wisły, „Olza” z Czeskiego Cieszyna (Czechy), „Polonez” z Edmonton (Kanada), „Lachy” z Nowego Sącza, „Juzyna” z Zawoi i „Etnos” ze Skopje (Macedonia).

Po zakończeniu koncertów odbyła się krótka uroczystość otwarcia „Wiślańskiej Biny”, czyli przenośnego parkietu do tańca, który na czas trwania TKB zainstalowano w Parku Kopczyńskiego w Wiśle. - Chcemy, by powrócił dawny zwyczaj zabaw tanecznych po koncertach „tekabowskich”, dlatego też potańcówki organizowane będą w parku na binie codziennie po wieczornych koncertach na muszli – mówi Maria Bujok, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury. Otwarcia dokonali burmistrz Tomasz Bujok i nadleśniczy Nadleśnictwa Wisła Andrzej Kudełka.

red./mat.pras.

 

Koncerty z wiślańskiego amfiteatru można śledzić na żywo (sobota i niedziela od 17.00, pozostałe dni od 18.00): TUTAJ

źródło: OX.PL/UM Wisła
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: